info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
33.0042
Dolar Satış
:
33.0637
Euro Alış
:
35.9251
Euro Satış
:
35.9898
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Albayrak ve Pakdil`e Bir Tebrik Bir Tenkit

Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Sayın Kadir Albayrak,yazdığım köşe yazıları ve duyarsız kalmamış,geçtiğimiz yıl Muratlı Hıdrellez şenliklerinde,İnanlı çeşmesi mesire alanının Muratlı’ya yakışır bir şekilde dizayn edileceğinin sözünü vermişti.

Eski Fen işleri daire başkanı Oktay Çolpan’ın sorumluluk anlayışında eksikliklerin olması, Kadir başkanın sözünü ezmiş olması ve gerekli çalışmanın yapılmaması,tüm Muratlı halkını üzmüş ve Kadir başkana güvenin sarsılmasına neden olmuştu. Fakat zaman zaman eleştirdiğim yeni Fen işleri daire başkanı Sayın Metin Pakdil, Kadir başkanın sözünü yerine getirmesi için şu an halen canla başla İnanlı çeşmesi mesire alanında çalışmalarına devam ediyor. Hafta sonu gittim, gezdim, bitmemesine rağmen hayran kaldım diyebilirim. Konser alanı tamamen yenileniyor. Yürüme yolu ve çocuk parkının yanı sıra, belediyecilikte beceriksizlik örneği gösteren Süleymanpaşa belediyesinin aksine, mevcut çeşmeleri ağzına bir tapa takıp kapatmak veya sözde ikram çeşmeleri adı altında çeşmeleri kurutmak yerine, harika içme ve temizlik çeşmeleri yapmış. Çocuk parkları da cabası. 

Şu an halen kaba inşaatını gördüğüm kadarıyla, mükemmel bir kafeteryanın çalışması da yapılmaktadır. Bu kafeteryanın bitimiyle birlikte sürekli birilerinin gözetiminde olunacağı için, berduş yatağı olmasının da önüne geçilecek, aile yeri olacaktır. Tabi sadece güzel şeyleri söylemek benim âdetim değildir. Bir de ayıplanacak manzarayla karşılaştım. Muratlı belediyesi, park ve bahçeler müdürlüğü yine bir ayıba imza atmış. Piknik alanına gittiğimde, araç girişini engellemek için,5 metre uzunluğunda bir demir bariyer, kilitlenmek suretiyle piknik alanına yasak koyulmuş. Hatta aldığım güvenilir bir kaynağa göre, belediye başkanı zabıtayla bizzat giderek, daha önce açık olan bu alandaki araçlı piknik sahiplerine ceza kesmiş. 

MURATLI BELEDİYESİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞININ YETKİ ALANINDA NE HAKLA CEZAİ İŞLEM UYGULAR? 
UMARIM GERÇEK DEĞİLDİR AMA BUNU SÖYLEYEN KAYNAK SAĞLAM. 

Muratlı belediye başkanlığı yetkililerine soruyorum; Siz şimdiye kadar İnanlı çeşmesi mesire alanına bir çivi çakmadınız da, büyükşehir belediyesine geçmiş yerde nasıl yasak uygulayabiliyorsunuz.Yahu ben bu sahnede bir fotoğraf çektim, beton oturma yerlerinin arasında bir buçuk metre fidan çıkmış, sahneyi beğenmeyen Gülşen, konser vermekten vazgeçmişti. Şimdi ne hakla, hangi yetkiyle kamuya açık bir mesire alanına yasak uyguluyorsunuz. 

O gün zabıta daire başkanını aradım, fen işleri daire başkanlığı arandı, kimsenin haberi yok. Tam Kadir başkanı arayacaktım, Muratlı zabıtasının ile park ve bahçeler müdürlüğünün yaptığını öğrendik. Bunların haberi olmadan, halkın kullanım alanını nasıl demir ve zincirle kilit altına alırsınız? 

Vatandaş aracını bırakıp,150-200 metre piknik malzemelerini ve çocukları için bilumum eşyayı elinde taşımak zorunda değil. Kimse kişinin yaşam alanını kısıtlayamaz. İnsan hakları bildirgesinde de bu mevcuttur. Neyse, iyi başladık, kötü bitirmeyelim. 

Kadir başkan ve Metin başkan bu alanda büyük başarı gösterdiler. Aynı başarıyı, Aşağısevindikli başta olmak üzere, köy yollarının yapılması ve Beyoğlu köyü mesire alanı için de bekliyoruz. 
Kış geldi başkan, bu yolu ne zaman yapacaksınız? 
2023’te mi? 
Ülkemiz zor ve sancılı bir süreçten geçiyor, en azından halkın istek ve sorunlarına derman olalım ki, bir nebze huzur ve mutluluk yüzlere yansısın.