info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.0737
Dolar Satış
:
31.1297
Euro Alış
:
33.7284
Euro Satış
:
33.7892
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Candan Yüceer Yol Arkadaşlarını Yarı Yolda Bıraktı, Kılıçdaroğlu Duyarsız Kaldı

Yıl 2011, genel seçimler yapıldı. O dönem Tekirdağ’da Malatyalı bir Bayan CHP Tekirdağ milletvekili oldu. Trakya halkının tabiriyle hem doğuluydu hem de aleviydi.

- FAKAT KİMSE SAYIN DR.CANDAN YÜCEER’E NE DOĞULU OLDUĞU İÇİN NE ALEVİ OLDUĞU İÇİN NE DE KADIN OLDUĞU İÇİN OY VERMEDİ. 
- İNANDIĞI İÇİN OY VERDİ 
- SAMİMİ VE BAŞARILI OLACAĞINA KANAAT GETİRDİĞİ İÇİN OY VERDİ 
- TEKİRDAĞ HALKI ONU ZİRVEYE TAŞIDI. 

Ondan sonra parti içinde, “Allah’ın Malatyalı K…ü geldi Tekirdağ’da milletvekili oldu diyenler kahve köşelerinde bağıra bağıra eleştirdiler. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Tuncelili Alevi olmasıyla birlikte, şimdiye kadar hiçbir zaman ayırım yaşanmamış Tekirdağ ve ilçelerinde, parti içinde Anadolulu ve Alevilere karşı bir antipati oluşturuldu. 

Tekirdağ’da CHP’Yİ SIRTLAYAN ALEVİLER VE ANADOLULULAR, BİR ANDA HEDEF TAHTASI OLDU. 

Yönetimlerden bir şekilde refize edilmeye başlandı. Bu konuda açık propaganda ve ön seçim dönemi ırkçılık ve mezhepçilik kokan mesajlar havada uçuştu. Bu gerilimin ardında, başka bir Tekirdağ’ı tanımayan Tekirdağlı bir milletvekilinin olduğu gerek basında gerek parti toplantılarında söylendi. Biz o milletvekiline, “gel konuş, aslı var mı yok mu partililer öğrensin” dedik ama o da sustu. Susmak kabulleniştir dedik yine sustu. Artık Tekirdağ CHP içinde alenen bu ayrımcılık konuşuluyor. Bir eski milletvekili aday adayı alenen buna vurgu yapıyor. Bu gerilim, Sayın Candan Yüceer’in milletvekili seçilmesiyle başladı. Tekirdağ CHP teşkilatında aleni bir Alevi ve Anadolulu revizyonu yaşanıyor. Bu grubun içinde kalanlar da, makam sevdası nedeniyle susuyorlar. 

Sayın Candan Yüceer ne yapıyor? 
Son genel seçimde kendisini desteklemediğini düşündüğü ilçelere tavır koyuyor. Kendisini destekleyenleri unutmuş, Tekirdağ haricinde her yere gidip derman olmaya çalışan Candan Hanım, bir Çerkezköy’den kopamıyor. Muratlı yönetimi sana yanlış yaptıysa, seni destekleyenleri de yüz üstü bırakmanın anlamı nedir. 

Önceden bayramlaşmaya tam kadro il başkanlığına gelirdiniz, şimdi ekranda görünme çabasındasınız. Kadir Albayrak da (mekânı cennet olsun) o küçük kızın cenazesine katıldı ama geç de olsa bayramlaşmaya geldi. Siz neden gelmediniz? Ulusal kanal muhabirleri de cenazeye gitmişti. Oysa Tekirdağ il bayramlaşmasında birkaç yerel gazeteci vardı. Artık genel başkana çok yakınsınız ama bu halktan, partililerden, Tekirdağ basınından uzaklaştınız. Sizin küsüp seçmeninize tavır koyma lüksünüz yok. Biz milletiz, siz bizleri temsil eden vekillersiniz. Yani asil olan halktır. Seyredin Sayın Yüceer seyredin.2018’e ne kaldı? 

Sizin için yola çıkanları yarı yolda bıraktınız ama sandık başında onlar da sizi seyredecekler. 

BİR SÖZÜM DE SAYIN KILIÇDAROĞLU’NA 
- Çorlu Silverside otelde iş adamlarına verdiğiniz yemek günü telefonunuzun her zaman açık olduğunu söylemiştiniz ama açmaya korkuyor musunuz? Talebime yazılı cevap Vereceğinizi söylemiştiniz ama hala bir cevabınız yok. 
- Tekirdağ Ramada otelde meslektaşımız Nijat Ayvaz nedeniyle basın açıklaması yapmadınız. ÇIKIŞTA TOKALAŞMAK İÇİN BANA ELİNİZİ UZATTINIZ. ARAMIZDA ŞÖYLE BİR KONUŞMA GEÇTİ; 
- SAYIN KILIÇDAROĞLU, BEN ELİNİZİ SIKMAK İSTEMİYORUM. TEKİRDAĞ’DAKİ ÇOK TEHLİKELİ BOYUTA ULAŞAN BİR KONUYU SÖYLEMEK İSTİYORUM. 
- NEDİR? 
- TEKİRDAĞ’DA PARTİ İÇİNDE ANADOLULU - ALEVİ AYRIMCILIĞI VE KUTUPLAŞMASI VAR. 
- BEN BUNU KABUL EDEMEM. KABUL ETSENİZ DE ETMESENİZ DE BU GERÇEK. 

Araya giren genel başkan yardımcısı ÇETİN OSMAN BUDAK; 
- MURAT BEY BUYRUN KARTIM, BUNLARI BANA BİR RAPOR HALİNDE GÖNDERİR MİSİNİZ? 
- GÖNDERSEM NE OLACAK BİR ŞEY YAPMAZSINIZ. 

Bazı yaşananları mail ile bu genel başkan yardımcısına gönderdim ama ne yaptı? 
Yaptığımız telefon konuşmasında, örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcısının telefon ve mailini mesajla atacağını söyledi hala atacak. 

KISACA CHP’DE BU AYRIŞTIRMA DEVAM ETTİĞİ SÜRECE, BİR SÖZÜM VAR; HANİ BAYRAMLAŞMADA SAYIN KADİR ALBAYRAK GENELDE 7-0 YERELDE 12-0 DEDİ YA… 
SAYIN ALBAYRAK, CHP BU KAFAYLA GİDERSE,7 MİLLETVEKİLİNE ÇIKAN TEKİRDAĞ’DA 2 MİLLETVEKİLİ ÇIKARIRSA BÜYÜK BAŞARI YERELDE DE AKLIMA ÜÇ YER GELİYOR. DEVAM EDERSENİZ BÜYÜKŞEHİRDE SİZ, MALKARA’DA TEKRAR ADAY OLURSA ULAŞ YURDAKUL VE ERGENE OLMAK ÜZERE BUNLARDA ŞANSLI GÖRÜYORUM. 

ÖBÜRLERİ ÇOK ZOR BAŞKANIM ÇOOOK ZOR. 
BU ZİHNİYETLE OLMAZ.