info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1209
Dolar Satış
:
32.1788
Euro Alış
:
34.8394
Euro Satış
:
34.9022
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Chp Kendi Ayağına Kurşun Sıkıyor

Ak Parti Durumu Lehine Çevirecek mi?

Öncelikle bu yazıma başlamadan önce, özellikle belirtmekte fayda görüyorum, ben Alevi değilim. Sünniliği de kabul etmiyorum. 
Sözün özü; Ben mezhebi kabul etmiyorum. Tüm İslam âlemini inceleyin, dört hak mezhep içinde ne Alevilik ne de Sünnilik ile ilgili bir kavram yoktur. Hanefi, Maliki, Şafii ve Hanbelî olarak dört hak mezhep olup, ne Alevi ne de Sünni diye bir mezhep yoktur. 
Gerçek Hz. Ali’ye inananların mezhebi Şafii’dir. 

BENİM İNANDIĞIM ALLAH (c.c) PEYGAMBERİM HZ.MUHAMMED(s.a.v.) KİTABIM KURAN-I KERİM’DİR. 
Ama herkesin inancı ve bu doğrultudaki talebine saygımız vardır.
 
Gelelim asıl konuya; Tekirdağ, kendi partisinin mensupları olan Alevilerin, Avrupa insan hakları mahkemesinde kazandıkları davayı, kendileri uygulamıyorsa, neyin kavgasını yapıyor? 
Cem Vakfı kurucu ve AVF onursal başkanı Prof.Dr. İzzettin Doğan’ın, 26.Nisan 2016 tarihli, (62649/10) nolu başvurusu neticesinde, (Cemevleri Alevilerin ibadethaneleridir. Alevilere din hizmeti kamu hizmeti olarak verilmelidir)kararına rağmen; TEKİRDAĞ’DA BELEDİYELERİ 12-0 ALAN CHP, NEDEN KENDİSİNİN EN BÜYÜK İKİNCİ PARTİ OLMASINI SAĞLAYAN ALEVİLERE BU AVRUPA İNSAN HAKLARININ KARARINI UYGULAMIYOR? 

BUNUN HESABINI NASIL VERECEKLER? 
Muharrem ayındayız. Hz.Ali’nin (r.a.)oğlu Hüseyin’in şehit edilmesi nedeniyle 10 günlük yas orucu bitti. Peki, bu Tekirdağ’a yakıştı mı? 
Avrupa insan hakları mahkemesi Cemevlerini ibadethane olarak karara bağlarken, MURATLI’YA CEMEVİ YAPILMASINI KİM ENGELLİYOR? 
Muharrem ayı nedeniyle kesilen kurban yemeğine, Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak, büyük bir heyetle geldi. Kendisini bu duyarlılığından dolayı tebrik ederim. Milletvekilleri bile onun kadar duyarlı olamadı. Fakat Sayın Albayrak, siz seçildiğiniz zaman, 2015 yılı Haziran ayında Muratlı’da Cemevinde kurban kesileceğini söylemiştiniz. Bırakın 2015’i Cemevini, 2016 Haziranı bitti, hala Cemevinin temeli bile yok. Projesi çizilmiş, ihale için sizin önünüzde bekleyen Cemevi yapımına başlanmaması için size baskı mı var? 

Varsa hangi milletvekili veya hangi genel başkan yardımcısı size baskı yapıyor? 
Tamam, aynı gün hem Muratlı hem de Süleymanpaşa Cemevi kurbanına katıldınız. Çoğu kişinin yapmadığını her yıl yapıyorsunuz. Öyle ise, kimseden korkmadığınızı, çekinmediğinizi göstermek için, neden bu Cemevi yapımına imza koymadığınızı açıklayın. 
250-300 KİŞİNİN KATILDIĞI KURBAN YEMEĞİ, OTOPARK ALANINDA, SAMANLIK GİBİ YERDE VERİLİYORSA, BU TEKİRDAĞ’IN CHP’Lİ BELEDİYELERİNİN AYIBIDIR. 

Gelelim Alevilerin seçtiği vekile; Sayın Candan Yüceer, CHP’Lİ TEKİRDAĞ HALKININ SEÇTİĞİ VEKİLDİR. (Benim vekilim değildir. Eleştiriye tahammül edemeyip gazeteciye iftira atan kişi benim vekilim olamaz. Bunun da açıklanacağı yeri gelecek.)
Bu vekili Aleviler, kendilerini temsil etsin, haklarını savunsun diye seçti. Genel başkanın dahi Alevi olduğu bir partide, Alevi bir milletvekili, Muratlı’ya bir Cemevi yapılması için çözüm üretemiyorsa, nasıl Alevilerin hakkını savunacak? 

Meydanlarda,“hükümet, Cemevlerini ibadet kabul etmiyor, Cemevleri yapılmıyor, AKP’Lİ belediyeler Cemevi yapımına onay vermiyor” Diye bol keseden atmakla olmaz. Alın size tüm belediyeleri CHP’Lİ TEKİRDAĞ, YAPTIRIN MURATLI’YA CEMEVİNİ O ZAMAN. 
Bir de Çerkezköy’ü ayırıp diğer ilçeleri önemsememek de var. 

Sayın vekil anlaşılan Çorlu ve Çerkezköy’ü alınca, tüm Tekirdağ’da vekilliği garanti zannediyor. Kış günü, aracı yolda kaldığı halde, benim de bulunduğum beş yıldızlı oteldeki Çorlu kent konseyinin davetine uçakla yetişiyor, Muratlı ve Süleymanpaşa’daki Cemevi kurbanlarına gelemiyor. Sayın Kılıçdaroğlu bu kurbana Süleymanpaşa’ya gelseydi, hiçbir mazereti olmaz, gelirdi. Sayın Vekil; Eğer gelseydiniz, o insanların Muharrem orucu kurbanlarını nerede yediklerini görürdünüz ve belki nerede yanlış yaptığınızı anlardınız. 

Ben, “Candan Yüceer yol arkadaşlarını yarı yolda bıraktı” diye yazdığımda, saygı çerçevesini aşan ithamlarınız yerine, beni dinleseydiniz, o zaman nerede yanlış yaptığınızı görürdünüz. 
Basının uyarılarını dinlemek yerine karşınıza almak ve haksız ithamlarda bulunmak size bir şey kazandırmaz, KAYBETTİRİR. 

THE END. 
(ANLAYANA) HAAA.. 
 UNUTMADAN SORAYIM; MURATLI CEMEVİ YALAN MI OLDU? 

YARIN; CÜNEYT YÜKSEL FARKIYLA AK PARTİ DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK Mİ?