info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.0737
Dolar Satış
:
31.1297
Euro Alış
:
33.7284
Euro Satış
:
33.7892
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Chp Tekirdağda Eriyor, Kılıçdaroğlu Seyrediyor 5

Çorlu - Çerkezköy

CHP belediyelerini önümüzdeki seçimde kaybetme riskiyle karşı karşıyadır. Bunun başlıca sebeplerinden biri de, belediye başkanlarının tutumlarıdır. 

Aslında Çorlu’nun da Muratlı’dan fazla farkı yoktur ama Sayın Ünal Baysan ile Sayın Nebi Tepe arasında, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri arasında farklılıklar göze çarpmaktadır. Nebi Tepe, tepkisi veya kızgınlığı olsa dahi, hiçbir zaman kimseye kırıcı laf söylemez ve yapay bir gülümseme takınır. Fakat Ünal baysan basına gülücükler saçarken, halka ve partiliye agresiftir. Çorlu’yu Muratlı’dan ayıran en önemli özellik, Muratlı’nın aksine Baysan’ın ekibi çok iyidir. Bu nedenle Muratlı yerinde sayarken, Çorlu gelişmektedir. 

Peki, nedir Çorlu’ya seçimde kan kaybettirecek unsurlar? 
Ünal Baysan, halktan ve partililerden kopmuştur. Palabıyık’ın il başkanlığı seçildiği dönemde, protokole oturmayıp, partililerin içine oturan ve “ben halkımın içindeyim” mesajı veren başkan, popülizm yapmıştır. Halktan uzak olmasının yanı sıra, son olarak CHP genel başkan yardımcısı Muharrem İnce’nin ziyareti esnasında, partili mensupların önünden geçmesine sinirlenip, sinkaflı ve hakaret içeren sözlerine bizzat şahit olarak şaşkınlıkla durumu izledim. Üstelik sinkaflı konuştuğu kişinin biri, Muratlılıydı. 

Çorlu halkı sitem ediyor, sorunları dile getiriyor, basın yazıyor, başkanın umurunda değil. Koskoca metropol sıfatındaki şehirde otogar içler acısı. Kırsal kesimlerin kasaba otogarı bile daha iyi. Çorlu’ya yakışıyor mu? Ulaşım tam bir sorun. Dışarıdan gelen vatandaş, toplu taşıma araçlarından faydalanamıyor. Çünkü kartları olmadığı ve araçta para kabul edilmediği için mağdur. Biz yazdık, başkan duyarsız kaldı. Adım başı çocuk istismarı yapan dilenciler ve kaldırım işgalleri ayyuka çıkmış. Zabıtayı ara ki bulasın. Başkana yardımcılarını geçip ulaşamazsınız. Ancak açılışlarda görüp derdinizi anlatırsanız şanslı olursunuz. 

Ayrıca Çorlu ilçe başkanı Sayın Yıldıray Arıcı’nın son çıkışı, Sayın Ünal Baysan’ın artık yolun sonuna gelmesinde en etkili faktör olacaktır. Eğer siz, kamu hizmetinden çıkamayıp, hala parti içi yapılanmanın merkezinde müdahil oluyorsanız, partilileri taraf olarak karşınıza alıyorsanız, bence siyasi hayatınızın sonuna gelmişsiniz demektir. Milletvekili olsun, meclis üyesi olsun, belediye başkanı veya belediye başkan yardımcısı olsun, vazifesinin dışına çıkıp parti teşkilatına müdahale ediyorsa, bu sona geldiğinin göstergesidir. Hem Muratlı hem Çorlu için şöyle bir tespit yapabiliriz; Eğer, yanındaki değerlerin kıymetini başkanlar bilmeyip, Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayrak biliyorsa, bu başkanlarda hizmet anlamında eksiklik göze çarpıyor diyebiliriz. Ben Sayın Kadir Albayrak’ı kutlarım. İki önemli değeri adeta cımbızla çekip aldı. 

Muratlı belediye meclis üyesi Varol Türel ve Çorlu belediye başkan yardımcısı Ahmet Sarıkurt, gerçekten gerek ahlaki gerek toplumsal gerek vicdani gerekse hizmet olarak birer cevherdirler. Kısaca burası sözün bittiği yerdir. Ayrıca Çerkezköy için fazla söze gerek yok. Oradaki iç çekişme ayyuka çıkmış olup, özellikle mezhep kutuplaşması, Belediye başkanının taraf olması ve seçildiği günden günümüze hizmet olarak bir aşama kaydedilmemesi, kazara kazanılan belediyenin Ak Parti veya MHP’YE geri döneceğinin sinyallerini veriyor. 

SON SÖZ; KADİR ALBAYRAK VE ULAŞ YURDAKUL’UN BARİZ BAŞARI GRAFİĞİNİ YÜKSELTEN HİZMETLERİ AŞİKÂR. 
ERGENE DE YENİ BİR BELEDİYE OLMASINA RAĞMEN BÜYÜK AŞAMA KAYDETTİ. 
KAPAKLI MANDALI’DAN VAZGEÇMEZ. HATTA KIZI MİLLETVEKİLİ OLACAK VE HAK EDİYOR DA. GERİSİ MUAMMA. 

VARIN GAYRISINI SİZ DÜŞÜNÜN. ŞAPKANIZI ALIP ŞU SORUYU SORUN; BEN NERDE HATA YAPTIM? 
 KISACA, CHP TEKİRDAĞ’DA ERİYOR KILIÇDAROĞLU SEYREDİYOR. 

YARIN; CHP NASIL KURTULUR?