info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.2392
Dolar Satış
:
31.2955
Euro Alış
:
33.7797
Euro Satış
:
33.8406
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Chpde İç Çekişmeler ve Koltuk İçin Kulisler

CHP’NİN şu andaki durumu parti içinde herkesin bir koltuk kavgasına kendini kaptırması ve bunu da her platformda özellikle sosyal medya ve kulislerde açıkça ifade etmeleridir. Özellikle mezhep ve memleket ayırımı ayyuka çıkmış vaziyettedir.
 
İsteyen istediği kişiyi görevden alma telaşına düşmüş görevini yapmayanı ayrımcılık yapanı hala partide tutuyorlar. Sivil toplum kuruluşunun partili başkanı genel başkan yardımcısına sosyal medyada sert eleştiriler yapıyor.
Özellikle 1 Kasım genel seçimleri öncesi milletvekili ön seçiminde en çok oyu alan Dr. Candan Yüceer’e mezhep ve memleketi nedeniyle yapılan ayrımcılığa bizzat şahit oldum.
Eski ilçe başkanlarından Mahmut Ölmez şu andaki ilçe başkanı Ufuk Gençtürk Belediye başkan yardımcısı Güler Aktaş ilçe gençlik kolları başkanı Zafer Gür belediye meclis üyesi Ali İhsan Onur ve şu andaki kadın kolları başkanı olan eşi Kıymet Onur aleni olarak aday belirleme çalışmaları yaptılar.
Tekirdağ’da il kadın kolları başkanı Fatma Ormancı ve il başkanı Şeref Çetin Süleymanpaşa kadın kolları başkanı ve ilçe başkanlarını görevden aldılar. Fakat Muratlı’da bu faaliyetlerde bulunanlara karşı sessiz kaldılar.
Buna rağmen Candan Yüceer birinci çıktı ve büyük bir olgunluk göstererek bir müdahalede bulunmadı.
Şu anda da il merkezi yoğun bir koltuk savaşı içerisinde.
Aday olanlar aynı parti binasında birbiriyle konuşmuyor. Herkes göreve gelirse kimi görevden alacağının hesabını yapıyor.
Anadolu ve mezhep ayrımı artık gözle görülür vaziyettedir.
Ne üzücüdür ki bu yazıyı yazmadan önce Yeşilsırt mahallesi bayrak dikim töreninden sonra Vali Yardımcısı Kaymakam ve belediye başkanının yanında mahalle kahvesinde belediye başkan yardımcısı Güler Aktaş’ın nüfus artışı konuşulurken “yabancılar da çok geldi” sözü ayrıştırmanın ne safhada olduğunu gözler önüne sermektedir. Eğer siz başka ilden gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına “yabancılar” derseniz bulunduğunuz makamda tarafsızlık ilkesini çiğnemiş olursunuz.
Koltuk ve makam için parti içinde ötekileştirme ve çok seslilik devam ederken genel merkez bu duruma müdahale etmezse sonu vahim olacaktır.
 
BİR SONRAKİ KÖŞE YAZIM;
1-TEKİRDAĞ’DA SEÇMEN YAPISI DEĞİŞİMİ