info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5000
Dolar Satış
:
32.5586
Euro Alış
:
34.6207
Euro Satış
:
34.6830
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Çölyak Hastalığına Duyarsız Olanlar, Bu Hastalığı Yaşarsanız Gözüme Görünmeyin

Bugün Tekirdağ adına utandım. Siyasilere bakıyorum bürokratlara bakıyorum ne kadar gövde gösterisi yapılacak ne kadar basının ilgi duyacağı ETKİNLİK SEMİNER VE BENZERİ YER VARSA ADETA REZERVASYON YAPTIRIR GİBİ GİDİYORLAR.
Mağaza açılışına gidersiniz.(tabi ünlü firmaysa zengin ve popüler biriyse)Maç izlemeye tam kadro gidersiniz. Yemek davetine gidersiniz. BU YEMEKLERİ YİYEMEYEN BAŞTA MİNİCİK ÇOCUKLAR OLMAK ÜZERE BİRÇOK ÇÖLYAK HASTASI KISACA İNCE BAĞIRSAK KANSERİ HASTASI OLANLARIN OLDUĞUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?
İtiraf etmek gerekirse benim artık bir lokma ekmek yerken bunu yiyemeyenlerin olduğunu düşününce içim acıyor.
Bu haberi yazarken sosyal medyada Engelsiz yaşam derneğinin düzenlediği yemeğe katılıp bunu paylaşma yarışına girenleri gördüm ve onların adına ben utandım. Çünkü onlar oraya gidince engellilerin yanında olduklarını gösterip hava atacaklar.(gerçi engellileri umursadıkları da yok ya sadece sosyete buluşması gibi) Ama bu tarafta o yiyecekleri yiyemeyen kişilerin seminerine gelmezler. Engelliler bahane yemek ve eğlence şahane. BEN ONLARIN ADINA ÇÖLYAK HASTALARI KARŞISINDA UTANDIM.
Davetiyede adı geçen iki kişi bile yok. Dernek açılışına gidersiniz dükkân açılışına gidersiniz yemeğe gidersiniz kurdele kesmeye gidersiniz ama bir grup hasta insanın dayanışmasına gitmezsiniz. Ne diyeyim sizleri vicdanınıza mahkûm ediyorum.
Ben bugün o insanların yanında olmaktan son derece mutluydum. Şimdi eğer biraz insanlık kalmışsa bu insanlara o büyük makam gücünüzle yardım elini uzatırsınız. PARALARI SOKAĞA ATANA KADAR İHTİYACI OLANLARI GÖRÜN. TABİ BU DÜŞÜNCE HALA VARSA…
TEK BİR KADININ HAYAT MÜCADELESİ KADAR ÇOK KİŞİDE DUYARLILIK YOK. YAZIK ÇOK YAZIK.
İNSANLIK ÖLMÜŞ BAŞIMIZ SAĞ OLSUN.
ÇÖLYAKLI DOSTLARIM SONSUZA KADAR SİZİN YANINIZDAYIM.
YANINIZDA OLMAYANLARA DA TEK SÖZÜM AYNI HASTALIĞI YAŞAYIN DA GÖRÜN.