info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.8106
Dolar Satış
:
32.8698
Euro Alış
:
35.5656
Euro Satış
:
35.6297
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Çözüm Süreci İçin Çözüm Nedir

Bu konu her ne kadar bir veya birkaç köşe yazısıyla ifade edilemese de elimizden geldiğince izah etmeye çalışalım.
Öncelikle bir bağımsız ve bölünmez bir ülke olabilmemiz için totaliter yapımızı koruyarak birlik ve beraberlik içinde olmak zaruridir.Bu da;
-Tek vatan
-Tek bayrak
-TEK MİLLET 
olarak başarılabilir.Genel olarak Kürt sorunu(ben bir Kürt sorunu olduğuna inanmayanlardanım) ve PKK sorununu ele alalım.
ÖZAL DÖNEMİNE KADAR GEÇMİŞTE BİR KÜRT SORUNU VE PKK SORUNU YOKTU.Meclis ilk defa terör ve PKK ile Murat Karayalçın’ın başkanlığındaki SHP ile koalisyona giren HADEP ile tanıştı.Leyla Zana’nın Kürtçe yemin inadı ile başlayan süreçte terör aldı başını gitti.
O zamana kadar bir Kürt sorunu var mıydı?
-Kürtler ana dillerini rahatça konuşuyordu.
-Kürtler Hakim Savcı Öğretmen Milletvekili hatta Cumhurbaşkanı bile oldu.
O ZAMAN GÜNEYDOĞUDAKİ ERMENİ SORUNU NE ZAMAN KÜRT SORUNU OLDU?
Eğer siz bir toplumu dışlarsanız eğitimle Türkçe öğretmek yerine Kürtçe televizyon Kürtçe eğitim Kürtçe yaşam sunarsanız “kardeşim al sana kürtçe eğitim televizyon v.b. sen git kendi grubunla yaşa” demek olur ve bu daha bir ayrımcılık olur.
Düne kadar Roman kardeşlerimizin kimliklerinin T.C. yerinde “Kıpti” yazıyormuş.Askere alınmıyormuş.T.C. yazınca bir de askere alınınca onlardan daha coşkulu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var mı?
Çözüm için neler yapılmalı;
TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLETVEKİLİ OLMAK İÇİN BAZI KRİTERLER VARDIR.
-Silahla barış olmaz.Cinayet işleyen kişi teslim olmalı veya yakalanmalıdır.Barış silahsız olur.
-Dünyada terör örgütü listesine alınmış bir örgüt olan PKK ile her türlü bağı olan kişilerin terör suçlusu olarak tutuklanması ve yargılanması şarttır.HDP soyadı Türk olan Ahmet Türk’ü barış yanlısı olarak dışlayacağına içindeki terör örgütü uzantılarından arındırmalıdır.UNUTULMAMALIDIR Kİ PKK ASKERLİK YAPAN “KÜRT”VATANDAŞLARINI DA SİVİLLERİ DE ÖLDÜRÜYOR.
Doğu ve Güneydoğu halkı çocuk sayısına göre devletten  para alıyor. (çocuk başına 150 lira) hepsinde bankamatik kartları mevcut.Elektrik su parası almak çok zor.Bunları keseceksiniz iş alanları yaratıp KÜRT HALKINI İSTİHDAM EDECEKSİNİZ.
-bölgeye fabrikalar atölyeler kuracaksınız.
-Bölgede ne kadar yabancı Mossad CİA FBI MI5 v.b. varsa bunları ihbar eden halkı ödüllendireceksiniz.
-Bölgede sivil halkta av için bile sayılı tüfek bırakıp ne kadar silah varsa toplayacaksınız.
-Özellikle Ermenistan bağlantılı IĞDIR bölgesi başta olmak üzere sıkı bir kaçakçılık yok etme birliği kuracaksınız.
Bölgeyi silah ve silah satan başta İngiltere Amerika Rusya İsrail  olmak üzere tüm silah tüccarlarından arındıracaksınız.
-Silah olmazsa terör olmaz.Terör silahla beslenir.Herkesin evinda Kalaşnikof varken hangi barıştan söz edeceksiniz?
SONRA LEGAL OLARAK O ZAMAN BARIŞTAN SÜREÇTEN KONUŞACAKSINIZ.
TÜRKİYE’DE KÜRT HAKİM SAVCI KAYMAKAM VALİ MİLLETVEKİLİ BAŞBAKAN HATTA CUMHURBAŞKANI OLUYORSA KÜRT SORUNU YOKTUR EZİLEN KÜRT YOKTUR KÜRTLER TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLARAK BARIŞ İÇİNDE HER HAKKA SAHİPKEN BİRİLERİ TERÖR YARATIP ERMENİ DİASPORASINI MUTLU ETMEK SİLAH SATMAK İÇİN KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞÜRÜYORSA BARIŞ SÜRECİNE DEĞİL BİZLERİ BÖLEN TERÖRE KARŞI BİRLEŞMELİYİZ.TERÖRE DESTEK VEREN PARTİ KÜRT PARTİSİ OLAMAZ.UNUTULMAMALIDIR Kİ ŞEHİT OLAN ASKERLERİN İÇİNDE KURTULUŞ SAVAŞINDAKİ GİBİ ŞİMDİ DE KÜRT ASKERLER VARDIR.SİLAHLAR KONUŞTUKÇA BARIŞ OLMAZ.