info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5000
Dolar Satış
:
32.5586
Euro Alış
:
34.6207
Euro Satış
:
34.6830
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Devlet Bahçeli İle Mhp Baraj Altında Kalacak

Ben Devlet Bahçeli’yi, Rahmetli Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu zamanından tanıyan bir insanım.

Bahçeli ile, Muhsin Yazıcıoğlu ile arasında çok büyük bir liderlik farkı var ve Meral Akşener’in MHP çatısı altında yer almasının en büyük etkeni, Muhsin Yazıcıoğlu’dur. 

Bu nedenle, MHP GENEL BAŞKANLIĞINI SONUNA KADAR HAK ETMEKTEDİR. 
BAHÇELİ İLE NEDEN OLMAZ? 
-BAHÇELİ LİDER VASFINA SAHİP DEĞİLDİR. 
Devlet bahçeli, DSP-MHP-ANAP döneminde, idamın kaldırılması için hükümet ortaklarının önerisine, “idam kaldırılırsa, hükümetten çekiliriz” demişti. Oysa oylama yapılmadan önce, hükümetten çekilseydi, “MHP gerekeni yaptı ve bir kahramandır” denecek, böylece belki de Ak Parti yerine uzun süreli iktidar olan MHP olacaktı. Ondan sonra, sen seçimlerde meydana idam ipi atsan ne yazar ki? Yarışa 3-0 mağlup başlamışsın. Ardından, “ülkücünün simgesi” olan bıyıklarını kestirmeye, giydiği çoraba karışmaya başladın, dokuz ışık doktrininden uzaklaşmışsın. İdam oylaması sonrasında, binlerce şehit veren polis ve asker seçmenin Ak Partiye kaymasını sağlamışsın. 

EĞER BUGÜN AK PARTİ VARSA, ASLINDA BU PARTİNİN KURULMASININ TEMELİNİ ATAN DEVLET BAHÇELİ’DİR. 
ÇÜNKÜ GÖREVE GELİR GELMEZ, BİRÇOK YERDE TEŞKİLATLARI KOMPLE GÖREVDEN ALDI. BU DA TABANIN AK PARTİYE KAYMASINI SAĞLADI. 
Artık görevi bırakmasının zamanı gelmiş de geçiyor bile. 

-Bahçeli, başarısız olmuştur. -Bahçeli, parti tabanının eksen kaymasına neden olmuştur. 
-Bahçeli, dava arkadaşlarını refüze etmiş, küstürmüştür. -Bahçeli, görevden alarak veya kongreyi engelleyerek korkusunu ve koltuk sevdasını açıkça ortaya koymuştur. 
-Bahçeli’nin eleştiriye tahammülü yoktur. 
-Bahçeli, teşkilatlanma konusunda il ve ilçe örgütleriyle koordinasyonu sağlama ve basını kullanma yeteneğini gösterememiştir. 

Kısa bir hikâye ile konuyu noktalayayım. Ben Rahmetli Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı masada bulunma imkânına sahip olmuş biriyim. Bir seçim döneminde, rahmetli Muhsin Yazıcı oğlu, Çiller ile koalisyona girmişti. O dönem, Çiller’in dokunulmazlıkları hiçe sayarak DEP milletvekillerini meclisten yaka paça toplatıp hapse gönderdiği dönemlerdi. O dönemlerde, Meral Akşener gücünün zirvesindeydi. Muhsin Yazıcıoğlu, bir partinin genel başkanıydı. Seçim konvoyunda, elini çıkarmış işaret yapıyordu. İşareti kurt işareti değil, Çillerin işaret parmağını havaya kaldırarak verdiği şekildeydi. 

Yazıcıoğlu ile şöyle bir diyalogumuz oldu;
-Reis, reis ne yapıyorsun? 
-Ne oldu ki? 
-Sen hangi partinin genel başkanısın, 
-Büyük Birlik partisi. 
-O zaman o işaret nedir? Sana yakışıyor mu? İndir o parmağı. Ve bir partinin genel başkanı, elini araç camından içeri soktu.

Elini çıkardığında,bozkurt işareti yapıyordu. Bunu siz Bahçeli’ye asla söyleyemezsiniz. Meral Akşener,işte böyle bir lider profiline sahiptir. 

LİDERLİK BÖYLE BİR ŞEYDİR İŞTE. 
Eğer Bahçeli kendi isteğiyle veya seçimle o koltuktan inmezse, barajı geçemeyecek ve ülkücü camia yavaş yavaş eriyecektir. Fakat tersi olur da Meral Akşener lider olursa, MHP oyunu %21-22’lere taşıma şansına sahip olur. Herkes yeri geldiğinde, bayrak değişimi yapmalı ve koltuğu genç, dinamik dava arkadaşlarına teslim etmelidir. Kimse Doğruyol’dan geldi partili değil muhabbeti yapmasın. 
Akşener çoğu MHP’LİDEN DAHA ÇOK ÜLKÜCÜ KARAKTERE SAHİPTİR. 
Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler.