info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Ey Devlet Bahçeli

Bu Ne Hırs, Bu Ne Koltuk Sevdası

Türk siyasi tarihini incelediğimizde, bir partiye zarar veren, bir partiye kan kaybettiren, bir partideki yetersiz yönetimi nedeniyle bir başka partinin doğmasına ve 15 yıl iktidar olmasına neden olan bir siyasi parti genel başkanı daha yoktur. 

Merhum Alparslan Türkeş zamanında belki MHP hiç iktidar olamadı ama Türkeş’in her daim sözü dinleniyordu ve diğer siyasi parti başkanları her zaman onun bilgisinden ve deneyimlerinden faydalanıyorlardı. Tıpkı merhum Süleyman Demirel ve merhum Necmettin Erbakan gibi, siyasetin duayenleri olmuşlardı. 

Alparslan Türkeş’in vefatından sonra koltuğu devralan Sayın Devlet Bahçeli’nin, bu kadar siyasi liderlikten yoksun ve koltuk sevdalısı biri olacağını aslında hiç beklemiyordum. Sırf o makamda kalabilmek için, MHP teşkilatını resmen eritir hale geldi. Daha genel başkan olur olmaz, ilk önce teşkilatlardaki Alparslan Türkeş taraftarlarını devre dışı bırakmak için, yönetimleri bir gecede görevden alarak, yeni yönetimler oluşturdu. O dönemde Tekirdağ’da oy patlaması yapan MHP teşkilatları, bir gecede kendilerini görevden alınmış ve tüm üyelikler iptal edilerek yeni yönetim oluşturulmuş halde buldular. İlk partiden kopmalar o zaman gerçekleşti. 

Ardından, DSP-MHP-ANAP koalisyonu döneminde, hem DSP hem MHP, adeta ANAP genel Mesut Yılmaz tarafından yönetildi. MHP’DE ikinci ve en önemli kopma, bu dönemde yaşandı. Rahmetli Bülent Ecevit dururken, eşi Rahşan Ecevit’in talimatıyla, “Rahşan affı” adı verilen afla, birçok suçlu Türkiye sokaklarında tekrar suç işledi. Birçoğu tekrar cezaevinin yolunu tuttu.” ANAP genel başkanı Mesut Yılmaz’ın idamın kaldırılması için girişimlerine, “idam kalkarsa hükümetten çekilirim” diyen Bahçeli, idam kararı oylanmadan çekilmediği için, terörist başının adeta idamının engellenmesi anlamına gelen yasanın çıkmasıyla, MHP taraftarlarının çoğu partiden istifa ederek Ak Partinin oluşmasını sağladı. 

BU YÜZDEN BAHÇELİ BOŞUNA AK PARTİYE YÜKLENMESİN. AK PARTİNİN KURULMASINI SAĞLAYAN, MHP’DEN AYRILAN ÇOK SAYIDA ÜLKÜCÜ OLUP, BAHÇELİ SAYESİNDE YILLARDIR İKTİDARDIR. ONDAN SONRA SEN NE KADAR MEYDANLARDA DARAĞCI İPİ ATARSAN AT, BU TAMAMEN ŞOVDAN İLERİ GİTMEZ. 

Bununla da yetinmeyen Bahçeli, siyaseti bırakıp, Ülkücülerin, çorabıyla, sakalıyla, bıyığıyla, takım elbisesiyle uğraşmaya başladı. Bir de hitabet yeteneği var. Daha sesi çıkmadığı gibi, bir de kürsüde konuşma yeteneği olmadığından, anlaşılmakta güçlük çekildi. Onurlu bir partinin genel başkanı, PÜSKEVİT İLE ALAY KONUSU OLDU. 

En önemli hatasını da şimdi yapmaktadır. Koray Aydın’la girdiği başkanlık yarışını kıl payı kazanan Bahçeli, bu seçimden ders almamış olacak ki, şimdi de koltuğunu kaybetmek korkusuyla,asırlık partiyi mahkeme kararlarına düşürecek kadar bir acizlik ve koltuk sevdasına kapılmıştır.

Son yaptığı ise kabul edilir,yenir yutulur gibi değil. 

EY DEVLET BAHÇELİ..! 
SAYIN MERAL AKŞENER’İ DESTEKLEYEN İL VE İLÇELERİ GÖREVDEN ALARAK, LİDERLİK Mİ YAPIYORSUNUZ. BU PARTİ SİZİN İSTEDİĞİNİZ GİBİ OYNAYABİLECEĞİNİZ BİR PUZZLE DEĞİL. ZAMANINDA DIŞLADIĞINIZ PARTİLİLER,15 YILLIK BİR İKTİDAR KURDULAR. ŞİMDİ DIŞLAYACAKLARINIZ DA, YA YENİ BİR PARTİ KURACAK, YA DA MHP’Yİ BARAJ ALTINA GÖMECEKLER. YOL YAKINKEN BU KOLTUK SEVDASINDAN VAZ GEÇ VE KOLTUĞU HAK EDENE BIRAK. YOKSA MHP TARİHİNDE BİR KARA LEKE OLARAK ANILACAKSINIZ. SON NOKTA; MHP DOKUZ IŞIK DOKTRİNİNDE AİLE KAVRAMI ÇOK ÖNEMLİDİR. DİĞER LİDERLERE BAKTIĞINIZDA, HER BAYRAM VEYA ÖZEL GÜNLERDE HALKIN KARŞISINA AİLELERİYLE ÇIKIYORLAR. SİZ BUNCA YILLIK GENEL BAŞKANLIK SÜRENİZ BOYUNCA, KAÇ DEFA HALKIN VE BASININ KARŞISINA AİLENİZLE ÇIKTINIZ? 

BU ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADIR.”EZERİM” GİBİ ŞİDDET SÖYLEMLERİYLE SAYIN MERAL AKŞENER’E GÖZDAĞI VERECEĞİNİZE, ONLARI YANINIZA ALIP, BİZ BİR AİLEYİZ” DEMEDİĞİNİZ İÇİN KAY-BE-DE-CEK-Sİ-NİZ. DEMİR LEYDİ GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR.