info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Ey Sayın Milletvekili;

Kaç Kalemi Satın Aldın Açıkla

Düşünün sevgili okuyucular; siz bildiğiniz doğruların ışığında, hak yolunda ilerleyen, hizmet eden milletvekilini bir gazeteci olarak onurlandırıyor, haberlerini yazıyor, köşe yazılarınızda hakkını teslim ediyorsunuz. 

Diğer taraftan, hatalı davranışlarda bulunan, yanlış yapan milletvekillerini, önemli anekdotlarla uyarıyor, yanlışlara meydan vermemesini, aksi takdirde kendilerine inanan kişileri kaybedeceğini söylüyorsunuz. Buraya kadar her şey normaldir. Ben hatalı olduktan sonra, kim, hangi makamda olursa olsun, belge ve şahitlerin ışığında eleştirirken, iyi işlerini de zevkle haber yapıyorum. 

HİÇ BİR GAZETECİ KÖTÜ HABER YAPMAK, ELEŞTİREL KÖŞE YAZMAK İSTEMEZ. FAKAT… 
Geçtiğimiz hafta bir milletvekiliyle yaptığım konuşmada, her zaman destek olduğum bu milletin vekili, aslında gazeteciye karşı içinde nefret ve art niyet tohumları besliyormuş. 

ŞİMDİ SİZE SORUYORUM SAYIN OKUYUCULAR; 
AYNI PARTİDEN ÜÇ MİLLETVEKİLİ VAR. BUNLARI YERİ GELDİĞİ ZAMAN SAYGI SINIRLARI ÇERÇEVESİNDE ELEŞTİRİYORSUNUZ. EN ÇOK ELEŞTİRDİKLERİNİZİN HİÇ SESİ ÇIKMIYOR, (BU İKİ VEKİLİ ANLAYIŞLARI İÇİN TEBRİK EDİYORUM) BİR DİĞERİNİ ELEŞTİRDİĞİNİZDE, “DEMEK İHTİYACIN VARMIŞ, SÜREKLİ FALANCA MİLLETVEKİLİNİ ÖVÜYORSUN” GİBİ SAYGI SINIRLARINI AŞAN BİR CÜMLE KULLANIYOR. 

PARA ALDIĞIMI MI İTHAM EDİYORSUNUZ DİYE SORDUĞUMDA, “TABİ Kİ BAŞKA NEDEN BU MİLLETVEKİLİNİ BU KADAR ÖVÜYORSUN, ALMIŞSIN DEMEK Kİ” GİBİ BİR CÜMLE KULLANIYOR. MİLLETİN VEKİLİ, SÜREKLİ HABERLERİNİ YAPAN BİR GAZETECİYİ, İŞ ELEŞTİRMEYE GELİNCE KALEMŞÖRLÜKLE SUÇLUYOR. 

AYIP AYIP SAYIN VEKİL… 
SİZE HİÇ YAKIŞTIRAMADIM. KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ DİYE ÇOK GÜZEL BİR ATASÖZÜ VAR. SİZ DEMEK Kİ BAZI GAZETECİLERE PARA KARŞILIĞI HABER YAPTIRMIŞ OLMALISINIZ Kİ, SİZİN O MAKAMA GELMENİZDEKİ EN ETKİLİ GAZETECİYİ KALEMŞÖRLÜKLE SUÇLUYORSUNUZ. BUNUN HESABI HALKIN HUZURUNDA, İTHAM ETTİĞİNİZ PARTİNİZİN DİĞER VEKİLİ HUZURUNDA SORULACAK. HERKES HADDDİNİ, ÜSLUBUNU BİLECEK. YERİ GELİNCE CANIM CİCİM, YERİ GELİNCE KALEMŞÖR DİYENLER, SEÇİMDE MEYDANLARDA HESAP VERECEKLER. 

YANLIŞ YAPTINIZ EY SAYIN (VEKİL) ZAMAN ÇABUK GEÇİYOR. SİZİ ORAYA GETİREN (ASİL)LER İNDİRMESİNİ DE BİLİR. 
BİR GAZETECİYİ KALEMİNİ SATMAKLA SUÇLADINIZ. SİZ KAÇ KALEM SATIN ALDINIZ SAYIN (VEKİL)? 
UMARIM SAYIN KILIÇDAROĞLU’NUN OLDUĞU BİR YERDE KARŞI KARŞIYA GELİRİZ( GERÇİ SİZİN DEMOKRASİ ANLAYIŞINIZDA BASINA SANSÜR DE VAR YA, ELBET AYNI ORTAMDA KARŞILAŞIRIZ.) BEN KALEMİMİ SATSAYDIM, BİR FOTOĞRAFLA SİZ ASLA MİLLETVEKİLİ OLAMAZ, BEN ZENGİN OLURDUM. AMA BENİM KALEMİM ONURLUDUR. 

BU KONUDA EN SON KONUŞACAK OLAN SİZSİNİZ.20 TANE ADAY ADAYINDAN İLAN PARASINI KESİK ATAN EŞİNİZDİ. HİÇ BİR GAZETEYE ABONE OLMUYORUM DİYEN SİZDİNİZ. GAZETELERDEN VE GAZETECİLERDEN DESTEK İSTEYEN, ÇORLU’DA HANGİ GAZETECİ DESTEK OLUR DİYEN SİZDİNİZ VE YÖNLENDİRDİĞİM GAZETECİYİ DE YAZARIM. ZAMAN HAKLININ YANINDADIR. 
ZAMAN VİCDANİ HESAP GÜNÜDÜR. BEN GECELERİ HUZURLA UYUYORUM SAYIN (VEKİL) YA SİZ? GÜN OLA HARMAN OLA