info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5000
Dolar Satış
:
32.5586
Euro Alış
:
34.6207
Euro Satış
:
34.6830
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Herşeyi Devletten Beklemeyin, Gelin Cezaevine Kitap Kampanyası Başlatalım

Herşeyi Devletten Beklemeyin, Gelin Cezaevine Kitap Kampanyası Başlatalım

Birkaç gün önce, Tekirdağ F-Tipi cezaevinde “son kuşlar” isimli bir tiyatro gerçekleştiren ve bu iş karşılığında maddi talepte bulunmayan “Kurtlar Vadisi” ve “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizilerinin Şahin Ağa’sı ile Ramada otelde bir röportaj gerçekleştirdim. Bu röportaj esnasında adeta gözlerim dolarken, Turgay Tanülkü’yü ziyaret ettiğim gün, köylerde maddi imkânı olmayan kız çocukları tespit edip okutma çabasında olduğunu gördüm. 

Röportaj esnasında, aslında bizler için çok da büyük bir mesele olmamasına rağmen, cezaevinde başta kadın mahkumlar olmak üzere bazı ihtiyaçlarının olduğunu, her ne kadar devlet bunları karşılasa dahi, kadınlar için Ped, cezaevindeki çocukları için çocuk bezi ihtiyaçlarının çok zaruri olduğunu öğrendim. Tekirdağ halkı olarak bize düşen, bu kader mahkûmlarına yardımcı olmaktır. 

HAYDİ, GELİN TEKİRDAĞ CEZAEVİ İÇİN 10 BİN KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI YAPALIM. 

Cezaevinde en önemli ihtiyacın da, kitap eksikliği olduğunu öğrendim. Oysa çoğu kişi bir kütüphane oluşturup vitrin niyetine kitap alırken, BU İNSANLAR YILLARCA DÖRT DUVAR ARASINDA MEŞGALE OLARAK OKUYACAKLARI KİTAP BULAMIYORLAR. Gelin biz onlara destek olalım. Biz, başta başkanımız Sayın Celal Çalık ve üyeleri olarak Tekirdağ Edebiyat Kültür Sanat Derneği, Sayın Mine Engin Tekay’ın başkanı olduğu Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformu ve haber merkezimiz olmak üzere, Sayın Turgay Tanülkü 24 HazirandaTekirdağ’dan ayrılmadan kütüphanesi yapılmış.

TEKİRDAĞ CEZAEVİNE 10 BİN KİTAP KAMPANYASI BAŞLATALIM. 

Kitap veya kitapları bağışlayacak olanlar, adı-soyadı ve kitap adetlerini belirterek Tekirdağ Çinili fırın karşısındaki Elmas Grafik’e teslim edebilirler. 

İRTİBAT TEL; 
Murat ÜRTEKİN;0536 449 45 69 
Celal ÇALIK; 05374560035 

 HAYDİ TEKİRDAĞ,CEZAEVİ KADER MAHKUMLARI İÇİN 10 BİN KİTAP TOPLAYALIM