info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.0737
Dolar Satış
:
31.1297
Euro Alış
:
33.7284
Euro Satış
:
33.7892
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Muratlı da Köpekler Korku Saçıyor

Tekirdağ Valiliği (Bimer) Şikayet Merkezine
 
Muratlı'da Köpekler Korku Saçıyor
 
Defalarca yazdım dile getirdim ama sokak köpeklerinin toplanması ve ihtiyaçlarının karşılanması konusunda somut bir adım atılmadı.
-Sokak köpekleri aç...
-Sokak köpekleri savunmasız...
-Sokak köpekleri hasta ve yaralı...
-Çözüm yok.Çözümsüzlük sürüyor.Sokağa çıktığınızda çarşının bir ucundan diğerine korkuyla gidiyorsunuz.
-Öğrenciler aileleri olmadan okula nasıl gideceklerinin tedirginliğini yaşıyorlar.
-sabah saatlerinde işe giden işçiler sabah kahvaltısı niyetine bir iki adet poğaçayı ellerinde tutmaya korkuyorlar.Çünkü aç olan köpekler işçilerin elindeki poşetlere saldırıyorlar.
-İşçiler sabah evlerinden çıkıp servis duraklarına gitmek için köpek korkusuyla köşe kapmaca oynuyorlar.
-bisikletlilere motosikletlilere ve otomobillere saldırıyorlar.
-köpekler her yerde.Duraklarda market ve bakkal önlerinde belediye binası kaldırımlarında çöp konteynerlerini karıştırırken ve daha birçok yerdeler.
Saabah saat 07.30’da işe gitmek için evden çıktım.Temiz bakımlı muhtemelen sahipli siyah bir köpek kaldırımda bana saldırdı.Üstelik evimin karşısında.Bir diğeri yolun ortasında geçen araçlara havlayıp saldırmakla meşguldü.İşçi durağına geldim.Bir köpek önce bisikletli bir çocuğa sonra motosikletli birine saldırdı.Bir diğeri işçilerin elindeki poşetleri almaya çalışıyordu.
Zabıtaya ilettim “söylerim kısırlaştırırlar” dedi.Bu köpekler sosyal medyada Tekirdağ’lı yaşlı bir adamın zabıtayla fenomen olmuş konuşmasındaki gibi bize cinsel tacizde değil fiziksel tacizde bulunuyorlar.
Bu hayvanlar aç savunmasız çaresiz yaralı ve hasta.Acilen bu hayvanlara bakımı yapılacak bir barınak gerekiyor.Yoksa gerek insanlar gerekse hayvanlar için ciddi risk oluşuyor.
GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ VE TALEP EDERİM.
AÇIKLAMA;Süleymanpaşa’dan tatlı ve pasta işi yapan Ferhat adlı bir vatandaş Malkara-Sağlamtaş’lı olduğunu daha önce çalıştığı işyerinden barınağa götürmek için bir köpeğin alındığını barınak yerine 60 kilometre uzakta aynı köpeği sokakta gördüğünü iddia ediyor.Bu şekil sahip çıkma olmasını istemiyoruz.