info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.1597
Dolar Satış
:
31.2159
Euro Alış
:
33.7686
Euro Satış
:
33.8294
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Muratlı Hıdrellez Şenliklerinde Hayal Kırıklığı

Sürekli “ben söylemiştim”demekten bıktım ama ben daha önceki  yazmış olduğum köşe yazısında belediyelerin ideolojik konser organize ettiğini halkı eğlendirecek coşturacak sanatçıları getirmediğini en azından halkı eğlendirecek sanatçılar getirmesi gerektiğini söylemiştim.Maalesef bu yıl da olmadı.
Trakya milliyetçiliği de fos çıktı.Yerel seçimlerde (A) partisi olsun (B) partisi olsun (C) partisi olsun halkın dilinde Trakyalı bir aday olması gerektiği konuşuldu.Aday adaylığı sürecinde de bu amaç ön plandaydı.Tekirdağ’dan hem bayan hem de memleketi ön planda tutularak harcanmaya çalışılmasına bazılarının telkinleri mesajları kulislerine rağmen bu bayan duyarlı ve sadece partisine ve hizmete gönül vermiş partililer sayesinde birinci çıktı.
Bazı okuyucularım “Muratlı Hıdrellez şenlikleriyle bunun ne ilgisi var?” diyebilir.Çok alakası var.
Fedai ve Sedai kardeşler Muratlı’nın Kırkkepenekli köyünden (pardon mahallesinden)  genç girişimci ve geleceği parlak çocuklar.Hıdrellez şenliklerine talip oldular.Ama belediyeden olumsuz cevap aldılar.Muratlı kendi içinden çıkmış organizatörlere sahip çıkmadı.
Ünlü müzik organizasyonunun menajeri Burhan Dikduran;Muratlılı edebiyatçı değerli bir insan olan Mümin Dikduran’ın akrabası.Ona da olumsuz cevap çıktı.Muratlı yine bir vatandaşına sahip çıkmadı ve İstanbul’dan bir organizatöre verildi.O organizatörü de tanırım.Değerli ve başarılı bir arkadaşımızdır.Ama sanatçıların Muratlı halkını coşturması gerektiğini düşünüyorum. “Güzel günler göreceğiz çocuklar”la halk coşmaz.
Ne olursa olsun hayırlısı olsun.Bol bol parça arasında siyasi şov yapılır belediye başkanımız da tek söyleyebildiği parça olan “karlı kayın ormanı”nı söyler program sona erer.
Ama şunu ifade etmeliyim ki Muratlı evladına “Murander” sahip çıktı.Muratlı çocuğu Sedai-Fedai kardeşlere eğlence organizasyonunu verdi.Eh ne diyelim;Herşey hayırlısıyla olur.Umarım ikisi de güzel olur.