info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5000
Dolar Satış
:
32.5586
Euro Alış
:
34.6207
Euro Satış
:
34.6830
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Muratlı Osb Zenginler Kulübü mü?

İftar Programları Skandalı

Hükümetin Ergene Islah projesi kapsamında bazı ilçelerde OSB’LER(organize sanayi bölgesi) kuruldu.Muratlı’da da Muratlı OSB kuruldu.Bu Muratlı OSB’NİN başkanı da ilk olarak Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu oldu.(bildiğim kadarıyla tüm kurulan OSB ilçelerde hükümet yönetimi adına başkan da kaymakamlardı.)Fakat her ne hikmetse Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu gidince OSB’LER kimlik değiştirmiş görünüyorlar.
Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu döneminde iftar davetlerine program dahilinde icabet ederlerdi.Şimdilerde görüyoruz ki artık Kaymakamlık protokol listelerini hiçe sayıyor.
Muratlı Kaymakamlığında mevcut liste program dahilinde gerçekleşirken bir ötekileştirme ayrıştırma göze çarpıyor.
-Bayram programındaki davet listesi mevcut ve buna göre davet yapılıyor.
-Muratlı’nın kurum ve kurumsal topluluklarının Kaymakamlığa iftar daveti protokol sınıfına giriyor.Ama Kaymakam veya vekili  davete icabet etmiyor.
-OSB’NİN BAŞKANI KAYMAKAMDIR.OSB İFTAR PROGRAMI DA KAYMAKAMLIK PROTOKOL VE DAVETLİ LİSTESİNE GÖRE YAPILIR.
 
BU PROTOKOLLER TAMAMEN GÖZARDI EDİLDİ.
Vekil Kaymakamımız belki henüz bu konuda yeterli bilgilendirme ve protokol kurallarını bilmiyor olabilir.Fakat gidilen yol yanlıştır.
1-Biz iftar programlarında ev sahibi olarak gerek valilik gerekse Kaymakamlık iftarında eşiyle birlikte karşılamalar gördük.davetlilerin Kaymakamı masasında hoşbulduk karşılaması değil.
2-Eğer bir Kaymakam ilçeye her zaman maddi-manevi destek olan bir işadamının idare amirlerine verdiği davete önce gelirim diyerek sonra mazeret arz edip gelmiyorsa vekil olarak özel kalem veya benzeri bir idare amiri göndermiyorsa bu kabul edilemez.Bunun mazereti yoktur.Gelmiyorsanız birini onurunuza düzenlenen iftara göndereceksiniz.
3-OSB’NİN BAŞKANI KAYMAKAMDIR.EĞER BU İFTARA SEÇME DAVET YAPIYORSANIZ ÖZELLİKLE DEVLET KANADI OLAN KIZILAY DA DAHİL OLMAK ÜZERE BİRÇOK KURUM KURULUŞ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ VE KİŞİYİ DAVET
ETMİYORSANIZ BUNDA OSB YÖNETİM KURULUNDA VEYA YAZI İŞLERİNİN PROTOKOLU TANIMAMA KONUSUNDA SORUN VAR DEMEKTİR.BUNU BECEREMEYEN YAZI İŞLERİNİZSE GEREĞİNİ YAPMANIZ GEREKİR.
 
Neticesinde bayramlaşmaya çoğu kişi gelmezken bu kutlamayı kurtaran iftar davetine icabet etmediğiniz dernek mensupları  ve uzlaştırıcı tutum sergileyen Trakya gazeteciler birliği başkan vekili Sayın Kamil Baştuhan olmuştur.
Sayın Mahsun Çiftçi gelecek vaad eden genç pırıl pırıl bir Kaymakam vekili olup başarılı olacağına şüphem yoktur.Fakat ülkemiz için her zaman kanayan yara ayrıştırma ve ötekileştirmedir.Sayın Mahsun Çiftçi’nin bir an önce kaymakamlık protokolü ayrıştırma ve ötekileştirme konusunda gereğini yapacağına inanıyorum.
 
Şunu açıkça bilmek istiyoruz ki eğer OSB yönetimi bir zenginler kulübüyse Muratlı halkından ayrı özerk bir kuruluşsa biz de tavrımızı koyarız.(bayramlaşma protokolünde bunu gösterdim.)Yok eğer OSB Muratlı’nın sivil toplum kuruluşları eski köy şimdiki mahalle muhtarları ve daha birçok sivil toplum örgütü kurum kuruluş ve kişileriyle bütünse bunun açıklanmasını bekliyoruz.
 
MURATLI HALKI HERSANLIOĞLU NEDENİYLE ÜZGÜN VE TEPKİLİ.BU YÜZDEN YENİ KAYMAKAM VEKİLİNİN İŞİ ÇOK ZOR.BUNU DAHA DA ZORLAŞTIRANLARA FIRSAT VERİLMEMESİ VE KENETLENME ZAMANIDIR.TAKDİR YETKİLİLERİNDİR.