info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1203
Dolar Satış
:
32.1782
Euro Alış
:
34.9383
Euro Satış
:
35.0013
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Muratlı ya Acil Çocuk Doktoru Gerekli

Kurulduğu günden günümüze kadar Tekirdağ  ilçelerinin belki de en sistematik ve en mükemmel hizmet veren devlet hastanelerinden biri Muratlı devlet hastanesidir.Mizah öykülerini aratmayacak bir kuruluş hikayesi olan bu hastane maalesef  yeterli destek ve yardımı görmemiştir.
 
Mevcut binası Anadolu lisesi yapılmak istenirken Muratlı Ak Parti kurucu üyesi rahmetli Rafet Enis’in girişimiyle hastane yapılması kabul edilmiş polikliniklerin iç düzenlemesi Muratlı’nın hayırseverleri tarafından yapılmıştır.
Fakat o günden günümüze gelene kadar Sağlık Bakanlığı tarafından yeterli desteği görmeyen hastane Tekirdağ’dan doktor takviyeli hizmet vermesine rağmen bölgenin en iyi hizmet veren hastanelerinden biri olmuştur.Fakat bu başarılı hastanenin yenilenmesi ve en önemlisi doktor ihtiyacının karşılanması için yeterli destek ve çaba gösterilmemektedir.
Yakın zamanda çocuk doktorunun hamile olmasına rağmen son ana kadar özveriyle Muratlı halkına hizmet vermesi takdirle karşılanmış fakat bu doktorumuzun doğum yapması neticesinde hastanemiz çocuk doktorundan mahrum kalmıştır.Yoğun bir şekilde Muratlı halkına hizmet veren çocuk polikliniği doktorsuz olup ne zaman doktor gönderileceği bilinmemekte ve halk mağdur olmaktadır.
Ayrıca bu hastanenin deprem  güvenliğine uygun olmadığı yeni hastane yapımı konusunda bir karar öngörülmesine rağmen henüz bir kazma dahi vurulmadığı halde diğer tüm ilçelerin hastanelerinin  mükemmeliyeti Sağlık Bakanlığının Muratlı’yı önemsemediği görüşü Muratlı halkı tarafından düşünülmektedir.30 bin nüfuslu bir  ilçenin tam teşekküllü bir hastaneye kavuşması için ne yapması gerekiyor?
Daha önce yazdım yine yazıyorum;MURATLI DEVLET HASTANESİ DOKTORSUZ RUHSATSIZ KANTİNSİZ  VE EN AZ POLİKLİNİĞE SAHİP  HASTANE OLMA ÖZELLİĞİNDEN NE ZAMAN KURTULACAK?
 
ÇOCUK DOKTORUMUZ NE  ZAMAN GELECEK?
GÖZ KBB ORTOPEDİ KLİNİKLERİ NE ZAMAN KURULACAK?
EN ÖNEMLİSİ BİZİM DE DİĞER İLÇELER GİBİ HALKIN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK BİR HASTANEMİZ NE ZAMAN OLACAK?