info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Muratlı ya Halk Sağlığı Merkezi Şart

Benim aklım “bürokrasi”denen muammayı  bir türlü çözemiyor.Merak ediyorum devlet her ilde merkezin ve ilçelerinin sıkıntılarını çözmek için mülki idare amirleri tahsis eder.Bu idare amirlerinin vazifesi kanunlar ve anayasanın öngördüğü prosedürler çerçevesinde halkın şikayet  ve sıkıntılarına çözüm üretmektir.Peki bu görevi il merkezindeki  ve ilçelerdeki daire amirleri yerine getiriyor mu? Bence hayır.Tekirdağ’da hizmet konusunda hantal bir yapı mevcut.
Şimdiye kadar her gelen Vali il merkezi ve ilçeleri hatta köyleri bile gezerek halkın sorunlarını dinliyor.Tayini çıkıp giden Sayın Ali Yerlikaya neredeyse tüm mahalleleri ve işletmeleri bile gezdi.Yeni Valimiz bana göre Muratlı’ya ziyaretlerinde bir rekora imza attı.Daha göreve gelir gelmez sabahın 08.15’inde Muratlı’ya gelerek büyük bir sorun olan Aşağısevindikli deresi ve su kuyularında incelemelerde bulundu.Bu da yeni Valimizin sağlığa duyarlı olduğunu gösterdi.Birkaç gün sonra akşamın 21.30’unda Muratlı’ya geldi.Herkes evinde keyif sürerken o halkın içine karıştı.
Muratlı Kaymakamını söylemiyorum bile.O bir Muratlı’lıdan bile daha çok ilçeye hizmette bulundu.Peki Tekirdağ’daki daire müdürleri neden aynı duyarlılıkta değil?
Milli eğitim Müdürü göreve geldiği yaklaşık üç yıldan beri hangi ilçeyi gezdi? (pardon öğretmenevi konusunda gözdağı vermek için Muratlı’ya geldi.) Çoğu ilçelerde milli eğitim müdürünü tanıyan öğretmen olacağına ihtimal vermiyorum.
Karayolları müdürlüğüne ben gittim gördüm.Çay kahve bol.En son ne zaman karayollarında incelemelerde bulundu? (Kayı mevkii yolunu gördü mü?)
Müzeler müdürlüğü vakıflar müdürlüğü ve daha bu konuyla ilgili müdürler Muratlı’da defalarca gündeme getirdiğim halde TARİHİ POSTANENİN AKIBETİYLE NE ZAMAN İLGİLENDİ? BU TARİHİ POSTANE ÇÖKECEKTİ YANGIN ÇIKTI RİSK TAŞIYOR SORUMLULAR NE YAPIYOR?
En son da sağlık müdürü mahallelerden gönderilen su numuneleri yerine Sayın Valimizin yaptığı gibi su kuyularını dolaşıp ne zaman numune aldı?
Sayın Sağlık müdürüm;Muratlı’da bir tren yolu var.Bu tren yolu ilçeyi ikiye ayıran bir tel örgüyle çevrili bulunmaktadır.Yaklaşık 7 bin Muradiye mahalleli bu tel örgüleri aşıp Turan mahallesindeki sağlık ocağına gitmeye çalışıyor.Kazımdirik-Turan mahallesinin yaklaşık 8-9 bin vatandaşı olduğu göz önüne alınırsa Koskoca 6 mahalleli Muratlı’da 10 bin nüfusun üzerinde kişiye hizmet vermek zorunda kalıyor.Aynı sıkıntı diğer 2.nolu sağlık ocağı için de geçerli.
Bu kez sağlık müdürümüz gelsin de Muratlı’da yerinde incelesin.Bakalım Muratlı halkının halk sağlığı merkezine ihtiyacı var mı yok mu görsün.
Şu anda Muratlı’da yeni emniyet binası kuruldu.Taşındığı eski yer tam da merkezi noktada halk sağlığı merkezi için uygun.Artık bürokratlar makam odalarından çıkıp halkın içine insin ve sıkıntıları görsün.Yazışmalara imza atmakla hizmet olmaz.
Vali kadar Kaymakam kadar kurum müdürleri de aynı hassasiyeti gösterirse kendilerine minnetimizi elbet gösteririz.Takdir onların.