info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.7810
Dolar Satış
:
32.8400
Euro Alış
:
35.0464
Euro Satış
:
35.1096
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Muratlı`ya Sevindirici Haber

Tekirdağ Kültür Müdürlüğü`nde İade-i İtibar

Yıllardır Muratlı’da bazı vazgeçemediğim, mücadele ettiğim şeyler var (yerel yönetimler ve sahte siyasetçilere rağmen). Bunlardan en önem verdiklerim ise, tarihi postane, eski öğretmen evi, tren yolunun yer altına alınması ve de bir türlü bitirilemeyen Muratlı Kültür Merkezidir. (Muratlı şehir stadı da vardı ama bizim çabamızı başkaları sahiplendi. 

Ben de diğer eksikleri için mücadeleyi bıraktım. Çünkü Muratlı bu konuda biraz emeğe karşı nankör) Gelelim bir türlü bitirilemeyen Muratlı Kültür merkezi binasına; Bu bina 20 yıldan beri bir türlü tamamlanamadı. Çünkü bunun için çaba sarf eden kimse olmadı. Son girişimde, bu bina için 2 milyon elli bin lira para gelmiş, bu parayı dönemin Kaymakamı Yakup Tat başka yerlere harcamak istemişti. Ben de durumu Ankara’ya bildirmiş, bu paranın amacı dışında kullanılmasına mani olmuştum. 

Neticede bu para kültür binası için kullanılmadığı için geri alınmıştı. Ardından tekrar kültür merkezinin bitirilmesi için 2 milyon 150 bin lira gelmiş, durumu köşe yazıma taşımış ve bu paranın Muratlı Kültür merkezinin tamamlanması için harcanması gerektiğini yazmıştım. Sağ olsun Vali Enver Salihoğlu, bu yazıyı dikkate almış, gerekli incelemeyi bizzat yerinde yaparak bu kaynağın yerinde kullanmasını sağlamıştı. Asıl konumuza gelecek olursak; O dönem Tekirdağ kültür ve Turizm müdürü olan Sayın Mehmet Altaş, bu kültür merkezi için büyük bir özveriyle çalışmıştı. Fakat her ne hikmetse, birden tayini çıkmış, büyük bir mesai ve emek harcayan Sayın Altaş, bu kültür merkezinin bitirilmesini göremeden gitmişti. 

Nihayet birileri bu yanlışı görmüş olmalı ki, Mehmet Altaş’a iade-i itibar yapıldı ve tekrar Tekirdağ Kültür ve Turizm müdürü olarak göreve başladı. Artık, sanata ve sanatçıya büyük önem veren Sayın Mehmet Altaş tekrar aramıza döndü. Artık sanat ve tarihi eserler emin ellerde. Gerek kültür merkezimiz, gerek tarihi postanemiz gerekse daha birçok tarihi eserin korunacağından şüphemiz yoktur. Hoş geldin Mehmet Altaş.