info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.2392
Dolar Satış
:
31.2955
Euro Alış
:
33.7797
Euro Satış
:
33.8406
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Sağlık Bakanlığına Sesleniyorum

Muratlı ve Tekirdağ’a Acil Kadın Doğum Anestezi ve Çocuk Doktoru Gerekiyor

Muratlı’nın hastane ve sağlık ocağı sıkıntısı her geçen gün çözülmek yerine artıyor. 

Sizin de malumunuz gibi, hastane sıkıntısı mevcut fakat ben daha acil bir konuya değineceğim. Muratlı’nın harika bir çocuk doktoru ve yine mükemmel bir kadın doğum uzmanı vardı. Maalesef hiç tasvip etmediğimiz bir nedenden dolayı, bu başarılı çocuk doktoru, bir hasta yakınının ithamı yüzünden istifa etti ve özel hastanede çalışmaya başladı. O günden bu güne, hala Muratlı’nın çocuk doktoru sorunu çözülemedi. 

Özellikle şu kış aylarına girdiğimiz günlerde, çocuk doktoru ihtiyacı zaruri hale geldi. Anestezi uzmanının Süleymanpaşa’dan gelmesi de acil ameliyatlar için sıkıntı yaratmaktadır. Fakat en büyük sorun, kadın doğum uzmanı eksikliğidir. Bu konuda sadece Muratlı’da değil, birçok ilçede kadın doğum uzmanı eksikliği mevcuttur. Günümüzde tıp fakültelerinden mezun olanların çok azı, kadın doğum doktorluğunu seçtiğinden, ülkemizde bu alanda eksik uzman sıkıntısı mevcuttur. 

Umarız Sayın Müezzinoğlu bu konuda bir alternatif çözüm bulunmasına vesile olur. “Zaten kendisinin bana yeni Muratlı devlet hastanesi için sözü var.” Muratlı devlet hastanesine gelecek olursak, Süleymanpaşa’dan dahi hasta gelmektedir. Buradaki Başhekim Tuncay Arı, hastane müdürü Kenan Öztürk, başarılı doktorlarımız Gökhan Erdur, Umut Tiryaki, Nebi Başbuğ, Acil ekibi ve tüm personel büyük bir özveriyle Muratlı devlet hastanesini popüler bir hastane konumuna getirdiler. İnanıyorum ki, Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Sayın Seyit Ali Gümüştaş da bu konuda çaba gösteriyor ama bizim bu vefakâr sağlık neferlerinin sıkıntılarına merhem olunmasını istemek vatandaş olarak en büyük temennimizdir. Anestezi uzmanı bir şekilde idare edilebilir ama çocuk doktoru ve kadın doğum uzmanına acil ihtiyacımız var. 

Yetkililerden çözüm bekliyoruz. 

İNSAN HAYATI KUTSALDIR.