info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1556
Dolar Satış
:
32.2135
Euro Alış
:
34.9438
Euro Satış
:
35.0067
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Sayın Albayrak, Başarısız Başkanda Neden Israr Ediyor

Defalarca yazdık resimlerle belgeledik sürekli başarısız olduğu gün gibi aşikarken Sayın Kadir Albayrak’ın Oktay Çolpan sevgisi neden bitmiyor.
 
Sayın başkan; Festivalde o kadar Avrupalı misafirimiz varken kocaman tabelalar asıp yolları kazarak iyi bir şey yapmış gibi reklam yapan Muratlı’da bir kez asfalt yaptığı halde Yeşilsırt mahallesinde yarım yamalak yaptığı yol şimdiden bozulurken Hemen üzerindeki Yukarısırt  ve Aydınköy yolunu mayın tarlası gibi delik deşik halde kaderine terkeden yine Aydınköy’de hazır halde parke taşları öbek öbek dururken yollara aylardır döşeme zahmetinde bulunmayan HANGİ DAİRE BAŞKANI ACABA? 
 
Yeşilsırt mahallesinin ardından Kırkkepenekli ve Yukarısevindikli yolunu yapma sözü veren siz yollara daha bir metre asfalt yapmayan Fen işleri daire başkanlığı.
 
Muratlı Hıdrellez şenliklerinde ” hemen pazartesi çalışmalara başlama talimatını Fen işlerine verdim” dediniz. Acaba bu konser alanı ne zaman faaliyete geçecek Allah bilir.
 
Gelmiş Ballıhoca mahallesinin yoluna biraz zift üzerine çakıl atmışsınız “oh ne ala müthiş oldu.” Yok  başkanım yok. Böyle Fen işleri olmaaaz.
 
Mahalle olmuş köyleri geçtim siz hiç Salı pazarından geçmiyorsunuz galiba. Eminim makam aracınızın lastikleri ARTIK YOLUN ÜZERİNDE SEYREDEN  DEMİR RÖGAR KAPAKLARININ KESKİN KISIMLARIYLA PARÇALANIR.
 
Sürekli Malkara’dan haber geliyor başkanları bırakın yolu caddeyi neredeyse vatandaşın avlusundaki yürüme yolunu bile asfalt yapacak. Her seferinde Muratlı damadı olduğunu söyleyen Oktay Çolpan bu haldeyken bir şey yapmazsa bir de Muratlı damadı olmasa nasıl davranırdı acaba?
 
Ulaş Yurdakul bizzat ekipleriyle yol yapım çalışmalarında adeta yol çavuşluğu yapıp elemanlarının başında dururken bizim Muratlı belediye başkanını ara ki bulasın. Belediye başkan yardımcısı bir inşaatın kumu yola taşmış diye bizzat cezai işlem için oraya giderken Muradiye mahallesindeki inşaatın kaldırımındaki iki-üç metre derinlikte dört-beş metre uzunluktaki çukuru açan inşaat firmasına bir şey demez.Biz de kalkmış iş yapmayan Fen işleri daire başkanından bahsediyoruz.Beyhude çaba sarf ediyoruz.
 
-Yeşilsırt yolunu beceremedi
-Aydınköy yolunu ve Yukarısırt yolunu az bir mesafe olmasına rağmen yapmadı
-Müsellim-Balabanlı yolu içler acısı
-Kırkkepenekli  ve Yukarısevindikli yoluna daha bir metre asfalt değmedi(bunlar olsaydı ilçe başkanımız belediye başkanı ve başkan yardımcısını alıp yollarda incelemelerde bulunur sosyal medyada övgü dolu paylaşımlar yapardı)
-Karayolları standardında dediğiniz yol yapımı Ballıhoca mahallesine yapılan zift-çakıl kaplaması mı?
-İnanlı Çeşmesi için bir somut adım yok
-Festival zamanı Fen işleri sahil kazıyor
Peki Sayın Kadir Albayrak’a  soruyorum;
Yukarıda yazdığım şeylerin hepsini siz söz verdiniz.Fen işleri daire başkanınız yapmadı.Başka daire başkanlarını görevden alırken hala bu daire başkanına sizi bağımlı kılan nedir? Fen işleri daire başkanı sizin dediklerinizi basın açıklamalarında vaadettiğiniz şeyleri yapmıyorsa bu başkanın ayrıcalığı nedir?
Artık yukarıda yazdıklarım için ya bir açıklama ya da icraat bekliyoruz.Size  daima güvenen birkaç kişiden biriyim beni hayal kırıklığına uğratmamanızı umuyor yolların ve inanlı çeşmesi mesire alanının yapımını bekliyorum.Bekleye bekleye sabır taşımız çatladı artık.