info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Sayın Şafak Başa, Sözlerime Kulak Verin (2)

Ben bu işi anlamakta yarım aklımla zorluk çekiyorum sevgili okuyucular.

Önce koskoca bir Muratlı belediyesi, halk için tehlikeli olan bir su deposunu yıkamadı veya yıkmak için çaba göstermedi. 

O dönem 5 bin liraya yıkılacak su deposunun yıkım bedeli 50 bin liraya çıktı. Böyle giderse 250 bin lira olur, yine yıkılmaz. Geçen fiyat artışı, belediye veya şimdi kurum olan TESKİ’ YE zarar demektir. Arkadaş, altı üstü atıl bir su deposu. Çevredeki evler için tehlike oluşturuyor. Vatandaştan bu konuda çok sayıda da tepki ve eleştiri alıyoruz. “O kadar vergi veriyoruz, bu depoyu yıkıp bizi bu tehlikeli ve korku dolu durumdan kurtarmıyorlar” demekteler. Bu nasıl bir ihmaldir ki, bir su deposunu yıkamıyorlar? Bu bölgede yaşayan halka yazıktır, günahtır. Yazıyoruz, “yıkılacak, ihalesi yapıldı, karar çıktı, müjde artık yıkıyoruz, bu hafta, önümüzdeki hafta, bugün yarın, bir ay sonra, netice mafiş.”kısaca, ölme eşeğim yaz gelsin yonca biçelim misali biz bekleyeceğiz ki yonca büyüsün, eşeğimize verelim, hayvan ölümden kurtulsun. 

Bir bakmışız eşeğimiz ölmüş. Bizim eşek öldü, yoncalar hala çıkmadı. Allah rahmet eylesin. Nedir bu sayın müdürüm?Bir su deposunu yıkmak bu kadar mı zor? Ne varsa sizde var.Bu işe bir el atın da bu su deposu yıkılsın.Aksi takdirde bu depodan kopan parçalar veya olası yıkılmasında bir yaralanma veya can kaybı olursa,bunun maddi manevi yükün ağırlığı bir su deposunun yıkılmasından daha yıkıcıdır.

İNANIYORUM Kİ,BU KUYUYU BİR HAFTA İÇİNDE YIKARSINIZ.ÜSTELİK BU TEMİZLENECEK ALANI DA TESKİ ADINA MALZEME DEPOSU VEYA İDARE BİNASI ALANI OLARAK DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ.TAKDİR SİZİN. 

 SONRAKİ YAZIM: SÜLEYMANPAŞA İÇME SUYU KUYULARI ALLAHA EMANET