info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1209
Dolar Satış
:
32.1788
Euro Alış
:
34.8394
Euro Satış
:
34.9022
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Tekirdağ Kiraz Festivalini Büyükşehir Yapsın

Bir kiraz festivali daha hüsranla geçti.İlk fiyasko Eşkinat’ın  sahildeki  festival standlara fahiş bedel istemesiyle gerçekleşti.Bazı vatandaşların dediğine göre metrekareye 2.500 lira ücret istenmiş.Zaten kim dizayn ettiyse kibrit kutusu gibi yerde kim ne satacak ki? Bunun neticesinde festival standı için başvuru minimumda kalmış.Programlar bir felaket.Basın da gördüğüm kadarıyla fazla rağbet göstermedi.
Program akışı berbattı.Kültür çadırı evlere şenlik.hem küçük hem  etrafı açık ve kültür çadırına yakışmayacak görüntüde hem de çadırın içi Perşembe pazarı gibiydi.Bir yandan ünlü sinema tarihçisi konuşma yapmaya çalışıyor diğer taraftan çadır içinde takı satışındaki hararetli tartışma oluyor.
Hele bir de Süleymanpaşa belediye etkinlik çadırı var ki sormayın gitsin.Sanatçı konuşmaya çalışıyor etkinlik çadırındakiler mikrofonla yeri göğü inletiyor.Belediye başkan yardımcısı Gülferah Güral’ın  uyarılarını bile takmıyorlar.Davul-zurnayla milletin başını şişirenleri söylemeye bile gerek yok.Sahil festival alanına giden yaya kaldırımı girişi çamur deryası.Buna bir de zaten bir işi doğru yapmayı bilmeyen Büyükşehir Fen işlerinin tam da festival günü kaldırım kazısı da eklenince evlere şenlik olmuş.
Macar günleri programını kim yapmışsa onun için de bir parktan diğerine ardından sahile karmaşık bir trafik oluşturulmuş.
Yahu bir festival de tüm yabancı misafirleri bir araya toplayıp güzel bir birliktelik sergileyin.Her  yöneticiye bir grubu vermişsiniz bir kısmı Almanları bir kısmı Bulgarları bir kısmı Romenleri almış ayrı bir ağırlama yapmaya çalışıyor.Olmaz böyle ol-maz.
Sanatçıları söylemiyorum bile.Koskoca Tekirdağ’a gelen sanatçılar  bunlar mı olmalıydı? Kime hitap ediyorlar?
Sayın Albayrak;Sizin Kültür daire başkanlığı bünyesinde  harika yetenekler var.Yeni başkanları da iş bilen insan.Daha neyi bekliyorsunuz? TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ TEKİRDAĞ’INDIR.SÜLEYMANPAŞA’NIN DEĞİL.2 YIL HEBA OLDU SENEYE BÖYLE OLMASIN.
Bir de tebrik:Hep kötü şeyler olmuyor.Süleymanpaşa belediyesi sahildeki alana çok güzel bir park yapmış.Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.Ama o kadar güzel olmuş ki yetmiyor.Daha büyüğünü istiyoruz