info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.0737
Dolar Satış
:
31.1297
Euro Alış
:
33.7284
Euro Satış
:
33.7892
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Teşekkürler Ergene Belediyesi

Hani derler ya, “gazeteci teşekkür etmez” diye; Ben nasıl teşekkür etmem? Daha iki yıl önce kurulmasına rağmen,

-Hiçbir ilçede Halk ekmek yokken, Ergene belediyesi bunu başarma becerisini gösterdi 

-Onlarca yıllık Muratlı’da bir otogar, mahallelerde vatandaşın bekleyeceği durak yokken, Ergene’nin küçücük mahallesi Vakıflara bir sürü modern durak yapıldı. -Muratlı belediye başkanı, “Aşağısevindikli’ye termik santral kurulmasında sakınca yoktur” diye imzalı belge ibraz ederken, Ergene belediye başkanı Rasim Yüksel, “termik santrale hayır” yazan dövizli kıyafet giyerek karşı çıkıyor. 

-Başta sokak hayvanları olmak üzere, her türlü canlının yaşam hakkını savunan çalışmalara imza atıyorlar. -Muratlı’da sanat ve sanatçıya dair hiçbir şey yapılmazken,(en son bir ressamımız kendi cebinden para ödeyerek kendi imkânlarıyla başardı) başta belediye başkan yardımcısı Ayça Çevikelli olmak üzere, Ergene belediyesi sanata ve sanatçıya dair ne destek varsa, hepsini gerçekleştiriyor. En son, Tekirdağ’da “sanat sokağa taştı” sloganıyla düzenlenen sanat etkinliğinde, ilçede yapılacak seminere, Süleymanpaşa belediyesinin daha önceki Tekirdağ derneklerinin araç talebine,mazeret uydurarak yap-MA-dığı araç tahsisini anında gerçekleştirdi. 

Aynı güzellikte, bir diğer belediye başkan yardımcısı Menderes Yıldız, mükemmel bir şekilde sanatçıları ve doğa, çevre dostlarını ağırladı. Bölgeye kurulması planlanan termik santrale karşı protesto gösterisinde, Tekirdağ büyükşehir, Süleymanpaşa ve Muratlı Lüleburgaz’a araba kaldırmazken, Rasim başkan beni bizzat arama nezaketini gösteriyor. 

-Ergene belediyesi doğayı seviyor, 
-Ergene belediyesi canlıları seviyor, 
-Ergene belediyesi sanatı ve sanatçıyı seviyor, 
-Ergene belediyesi sivil toplum kuruluşlarını seviyor. 
- ERGENE BELEDİYESİ HALKI SEVİYOR 
-TEŞEKKÜRLER RASİM YÜKSEL 
-TEŞEKKÜRLER AYÇA ÇEVİKELLİ 
-TEŞEKÜRLER MENDERES YILDIZ 
-TEŞEKKÜRLER ERGENE BELEDİYESİ 
-İYİ Kİ VARSINIZ TEŞEKKÜRLER