info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.7892
Dolar Satış
:
7.8032
Euro Alış
:
9.3306
Euro Satış
:
9.3474
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Avrupa`dan Trakya`ya Saç Turizmi

Trakya’ya profesyonel saç ekimini getiren isim olan Saç Ekimi Koordinatörü Mustafa Kurt, uzman ekibi ile Trakya’nın her yerinde kalıcı saç çözümleri üretiyor.

Trakya’ya profesyonel saç ekimini getiren isim olan Saç Ekimi Koordinatörü Mustafa Kurt, uzman ekibi ile Trakya’nın her yerinde kalıcı saç çözümleri üretiyor. Kurt ve ekibi, sadece Trakyalılara hizmet etmekle kalmıyor, saç ekimi için Tekirdağ’a gelen yabancı danışanlar yoluyla sağlık turizmi de yaratıyor. Trakya’da saç ekimi uygulamaları gerçekleştiren tek merkez olan Trakya Saç Ekim Merkezi, Tekirdağ’da sağlık turizmine de önemli katkı yapıyor. Avrupa’nın ve Arap Yarımadası’nın birçok ülkesinden saç ekimi için Tekirdağ’a gelen yabancı danışanlar, saç ekimi uygulaması nedeniyle birkaç gün Tekirdağ’da konaklıyor ve şehre dolaylı bir gelir getiriyor. 

TRAKYA’DA TEK ADRES 
Saç Ekim Koordinatörü Mustafa Kurt, Trakya’da saç ekimi gerçekleştiren tek ekip olduklarını ifade ederek, uzman ekibi ile birlikte Trakya’nın her yerindeki özel hastanelerde uygulama yapabildiklerini belirtti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kurt, “Trakya’da hizmet vermeye başladığımız günden bu yana danışanlarımız saç ekimi için büyük kentlere gitmek zorunda kalmıyorlar. Bize gelen hastalarımızı konum olarak ikametlerine çok yakın olduğumuz için rahatlıkla merkezimize çağırarak kontrollerini yapabiliyoruz. Ulaşım maliyetini ortadan kaldırıyor ve daha sağlıklı bir saç gelişimini de sağlamış oluyoruz,” dedi. 

SAĞLIK TURİZMİNE BÜYÜK KATKI 
Bunun dışında, Trakya dışından ve özellikle yurtdışından da çok sayıda danışanın Tekirdağ’a gelerek saç ekimi yaptırdığını kaydeden Kurt, gün geçtikçe yurtdışından gelen danışanların sayısının arttığını ifade etti. Özellikle Avrupa ve Arap Yarımadası ülkelerinden yoğun bir talebin olduğunu belirten Kurt, “Trakya’da büyük bir ihtiyaca cevap verdiğimizin bilincindeyiz. 

Ama artık Trakya dışından hatta ülke sınırlarının ötesinden de çok ciddi talep alıyoruz. Danışanlarımızı burada kabul ediyor, yakın otellerden birinde konaklamalarını temin ediyoruz. Birkaç günü Tekirdağ’da geçiren danışanlarımız sayesinde sağlık turizmine de önemli bir katkı yaptığımızı düşünüyoruz,” diye konuştu. 

Kurt, “Özellikle Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk gibi Balkan ülkelerinden danışanlarımız saç ekimi için bizi tercih ediyor. Ama Avrupa’nın Almanya, Avusturya, Hollanda gibi önemli ülkelerinden de danışanlarımız oluyor. Bunların dışında son dönemde sayıları giderek artan Arap ülkelerinden de talep alıyoruz. Bütün danışanlarımıza tam teşekküllü özel hastanelerde gerekli uygulamaları gerçekleştiriyoruz,” ifadelerini kullandı. 

SAÇ EKTİRECEKLERE TAVSİYELER 
Saç ektirmek isteyenler için önemli tavsiyelerde de bulunan Saç Ekim Koordinatörü Mustafa Kurt, “Öncelikle, saç dökülmenizin bir dermatolog tarafından değerlendirilip, saç dökülmesinin sebebinin kesin olarak ortaya konması gerekir. Daha sonra saç ekimi de dâhil ilaç ve diğer tedavi yöntemleri üzerine konuşulup doğru tedavinin belirlenmesinde yardım alabilirsiniz. Saç ekimi yaptırmaya karar vermeden önce, hastanın doğru merkezi ve doğru uzmanı, doktorun da doğru hastayı seçmesi çok önemlidir. 

Saç telinin tutma döneminde dikkat edilecek noktalar ise şunlardır: 
• Sağlıksız (Kirli, tozlu ve dumanlı) ortamlarda bulunulmamalı. 
• Can sıkıcı işlerden kaçınılmalı. 
• Ağır işlerde çalışılmamalı. 
• Yoğun güneş ışınlarından korunmak için şapka kullanmalı. Şapka sadece güneşe çıkarken kullanılır iç mekânlarda saç derisinin nefes alması için çıkarılmalıdır. Dışarı çıkarken, operasyon bölgesini kirli havadan korumak amacıyla da şapka giyilebilir. 
• Operasyon bölgesine doktor tarafından Tavsiye edilen ilaç ve ürünler dışında hiçbir kimyasal madde sürülmemeli. 
• Saçlar üçüncü günden itibaren her gün, günde bir defa olmak üzere yıkanır. Yıkamada doktor tarafından tavsiye edilen losyon veya şampuan kullanılmalıdır. Yıkama işlemi avuç içi ve parmak uçları kullanılarak hassas hareketlerle yapılmalı, tırnaklar kullanılmamalıdır. 
• Kurutma işleminde temiz havlu tercih edilmeli, saç kurutma makinesi kullanılmamalıdır. Eğer kullanılacaksa, soğuk veya ılık hava modunda kullanılmalıdır.