info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.7522
Dolar Satış
:
7.7662
Euro Alış
:
9.0835
Euro Satış
:
9.0999
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekirdağ’da Saçsız Adam Kalmayacak

Onları kellikten kurtarmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.

Trakya saç ekim sahibiyim. Kabataş lisesi mezunu oldum. Medikal estetik ve saç ekimini yurt dışında tamamladım. 2006 yılında ilaç firmalarına da uzun süre yönetici olarak çalışmıştım. Bu arada saç ekimine Türkiye’de devam ettim .2011 yılında Trakya saç ekimini Tekirdağ da kurarak Trakya’da ki ilk operasyonlarına başlattım. İki çocuk babası olup Tekirdağ’da ikamet etmekteyim. 

Saç ekimi Türkiye’de 2000 yıllarda yapılmaya başlandı. Saç ekimi yaptıran hastalar ise ağırlıklı olarak gurbetçi hastalardan oluşmaktadır. Biz 2006 yılında saç ekimi yapmaya başladık. O zamanlar fut sistemi vardı. Fut sistemi dediğimiz sistem dünyada kullanılan tek sistem olup zor ve meşakkatli bir işlemdir. Daha sonraki yıllarda ise şu an dünyada aktif olarak kullanılan Fue sistemi ile saç ekimlerimiz gelişmiş sonuçları hastaları tatmin edici performanslar ortaya çıkmıştır. Fue sistemi hasta artışını saç ekim operasyonlarının da artmasını sağlamıştır. Bu kez gurbetçiden çok Türk vatandaşları teveccüh göstermeye başladı. Yaklaşık 2010 yılına kadar saçı Türkiye’de iyi anlattık. İstanbul’da saç ile ilgili 7-8 merkez oluştu. 2010 yılına kadar saç ekiminin esamesi okunmazken, Türkiye’de sağlık turizmi de başladı. Yanımızda çalışan plastik cerrahlar saç ile birlikte estetik cerrahide gelişmeye başlamıştı. Bu sayede Türkiye’ye gurbetçi akımına uğramaya başladı. Saç ekim gün geçtikçe büyüdü ve gelişti. 2011 yılında Tekirdağ’a birkaç saç ekimi operasyonu yapmak için davet edilmiştik. Operasyonlarımızı tamamladık sonuçlar iyi olunca burada da bir merkez kurabileceğimiz düşünerek Trakya saç ekimini kurduk. 

Bünyemizde ATT, Sağlık Memurlar, Plastik cerrahi uzmanları ve dermatologların yer aldığı büyük bir aileyiz. Hasta potansiyelimiz çok yüksek. Tekirdağ’da yaklaşık bin 200 kişiye saç ektik. Türkiye genelinde ise 4200 saç ekimi yaptık. Sağlık Konusunda saç, sakal ve kaş ekiminde de uzmanlaştık. Bizdeki hasta potansiyeli reklama dayalı değil hastanın iyi olmasına bağlıdır. Hasta iyi bir saç ekimi yapıldığı zaman diğer hastayı otomatik olarak kendi getiriyor. Burada her kesimden kişilerin saç ekimini yaptık. Trakya’ya Tekirdağ, Saray, Vize, Kırklareli, Malkara, Keşan, ve Silivri’den hastalarımız bize geliyorlar. Biz saç ekimini yaptığımız zaman hasta takibini de yapıyoruz. Türkiye’de maalesef saç ekim su istimalleri çok fazla. Ama biz çok farklıyız. Hasta saç ekildiği zaman, o hastayı 5-6 ay takip ediyoruz. Buda hastanın memnuniyetini getiriyor. O hastada başka bir hastayı getiriyor. Bizim en büyük reklamımız saç ekimi yaptığımız kişilerdir. Onların rol model olmasıdır. Ayrıca İstanbul Levent’te anlaşmalı bir Kliniğimiz olup yurdışı hastalarımızdan buraya gelemeyen hastaları orada saç ekimlerimiz gerçekleştiriyoruz. Ancak bizim için öncelik burası çünkü be şehirde yaşıyoruz bu Şehir’in kendine ait bir merkezi olması fazlası ile hak ettiğini düşünüyoruz. 

Saç ekiminde cinsiyet ayrımı yok. Saç ekiminin bay bayan herkese yapılabilir. Ayda 2-3 bayana saç ekimi yapıyoruz. Ancak erkekler kadın arasındaki saç dökülmesi biraz farklı. Erkeğin kafasında saçlar kısa olduğu için kellik daha belirgin, kadın ise saç uzatıp saçlar hep üst üste geldiği için kelliği belli olmuyor. Özelikle küt saç kestiren kadınlar da saç eksikliği daha fazla belirgin oluyor genelde erkeksi dökülme mevcut oluyor buda saç ekimini gerektiriyor. Aslında bir popilasyon yaparsak . 10 bayandan 4’ünde saç eksilmesi i var. Ama saçlarını uzun tutukları için telöre ediyorlar. 

Saç ekimi için hastaların ayaklarına gidiyor musunuz? Yurt dışı da çalışıyoruz. Ben yurt dışından Tekirdağ’a çok hasta getirdim. Tekirdağ’da bir sağlık turizmini geliştirmeye çalıştık ve de başarılı olduk Yurt dışında yaşayan hastaları, Tekirdağ’a getirmek ve burada operasyonlarını yapmak yegane işimiz . Bünyemizde ki tecrübeli kadro yurt dışı yurt içindeki merkezlere operasyon için gitmektedir. Buda bizim Ulusal bir ağımız olduğunu göstermektedir. Saç ekimi Türkiye’nin her yerinde yapabilir.. İstediğimiz yerde saç ekimi yapabiliriz. Bazen hastalar menajerler vasıtası ile geliyorlar. 

Saç dökülmesinin bir sürü nedeni var. Bunlardan bir tanesi genetiktir. Genetik saç dökülmesini aileden kaynaklanan bir şey olduğu için çözemiyoruz. Ama saç dökülmenin diğer nedenleri olan sağlıksız beslenme ve stresi kontrol edebiliriz. Şampuanlarda kimyasallardan uzak durmak lazım. PHP değeri 5-5,5 un altında olan şampuanları tercih etmemiz lazım. Saçım dökülmesin diyorsanız; Sağlıklı besleneceksiniz, kullandığınız şampiyona özen göstereceksiniz ve kimyasaldan uzak duracaksınız. Biz şampuanda parkalıklı istiyoruz, kepek yapmasın diyoruz ama kimyasal karışımlar saça zarar veriyor. Saç dökülmemsi için OMEGA 3 yönünden çok zengin olan Balığı sık sık yemek lazım. Tütün mamullerini ve alkolü az tüketmek lazım. 

Saç ekiminde hiçbir başarısız vaka yaşamdık. 6 boyunca her zaman hastamızı kontrol ediyoruz. Saç ekimlerinde yüzde 100 garanti veriyoruz. 

Kafanız kel olduğunuzda üşüme potansiyeliniz çok yüksek oluyor. Bundan korunmak için ya kep takacaksınız yada saç ektireceksiniz. Biz insanlara ekonomik güç konusunda yardımcı oluyoruz. Soğukta kafanızı üşütmeyin ve saç ektirin. 

Daha fazla saç nasıl ekebiliriz bunların arayışlarınıza gireceğiz. Buraya herkes gönül rahatlığı ile gelebilirler. Saç ekiminden sonra hasta normal iş yaşamına devam edebilir. Saç ekildikten saç ektiren kişi 3 gün sonra kellikten kurtuluyor.. Saçı ektirmeden önce mutlaka saç kestirilmelidir. Kesmeden ekilen saçlarda kökler iyi görülmüyor. İstanbul’da saç ektirebilirler. Saç ektirmede mağdurda olabilirler şanslıda olabilirler. 

Bizim burada olduğumuz müddetçe Tekirdağ’da saçsız adam kalmayacak. Onları kellikten kurtarmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.