info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1556
Dolar Satış
:
32.2135
Euro Alış
:
34.9438
Euro Satış
:
35.0067
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Piyasa Raporu

Merhaba sevgili dostlar, KÖKSAL DÖVİZ ailesi olarak hepinize sağlıklı,mutlu ve kazançlı bir gün dilerim.

USD/TL: Türkiye piyasalarına yönelik ilginin yeniden güçlenmesi dolar kurunda aşağı yönlü bir seyir yaşanmasına neden oldu. Geçtiğimiz haftanın genelinde 1,5780-1,6070 seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada TL dolar karşısında yaklaşık %1,11 oranında değer kazandı. Bu hafta, Almanya ZEW yatırımcı güven endeksinin yanı sıra ABD Açık Piyasa Komitesi faiz kararının yanı sıra ABD TÜFE ve ÜFE piyasada yakından takip edilecektir.
    
Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak, kısa vadede sat, orta vadede bekle sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise haftalık bazda zayıfladığını gözlemliyoruz. Hem piyasaya katılımın zayıflaması hem de sinyallerin karışık konumunda olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.
    
Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller sat, işlem hacmi ise zayıf konumdadır. Makro görünüme bağlı olarak tepki alımı beklenmelidir.
    
Seviyeler: Gün içinde 1,5750 ve 1,5620 seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1,5900 ve 1,6040 direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.

EUR/USD: Geçtiğimiz haftanın genelinde Euro Bölgesi'ne yönelik borç endişelerinin artması paritede satış baskısının etkili olmasına neden oldu. Haftanın genelinde 1,3752-1,4036 seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada euro dolar karşısında yaklaşık %0,62 oranında değer kaybetti. Bu hafta, Almanya ZEW yatırımcı güven endeksinin yanı sıra ABD Açık Piyasa Komitesi faiz kararının yanı sıra ABD TÜFE ve ÜFE piyasada yakından takip edilecektir.
    
Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak, kısa vadede sat, orta vadede ise al sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise haftalık bazda yükseldiğini gözlemliyoruz. Piyasaya katılımın güçlü olmasına rağmen sinyallerin farklı olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.
    
Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller sat, işlem hacmi ise zayıf konumdadır. 1,3960 direnç seviyesinin altında kalması durumunda kısa vadeli kar satışlarının etkili olması beklenmelidir.
    
Seviyeler: Gün içinde 1,3740 ve 1,3840 seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1,3960 ve 1,4070 direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.

ALTIN: Petrol fiyatlarındaki gerilemeye bağlı olarak kar satışlarının etkili olduğu piyasada Japonya'daki deprem felaketi altına yönelik alımları tetikledi. Haftanın genelinde 1403,10-1445,20 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %0,90 oranında değer kaybetti. Bu hafta, Almanya ZEW yatırımcı güven endeksinin yanı sıra ABD Açık Piyasa Komitesi faiz kararının yanı sıra ABD TÜFE ve ÜFE piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa vadede sat, orta vadede ise al sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise haftalık bazda yükseldiğini gözlemliyoruz. Piyasaya katılımın güçlü olmasına rağmen sinyallerin farklı olması nedeniyle temkinli hareketin korunması beklenmelidir.

BORSA: Japonya'da gerçekleşen deprem nedeniyle Cuma gününe tedirgin başlasa da, Ocak ayı cari açığının beklentilerin altında gerçekleşmesinin de verdiği ivme ile dış piyasalardan olumlu yönde ayrıştı ve yükselişe geçti. Ayrıca, alınan önlemler neticesinde kredi büyümesinin ılımlı gerçekleşiyor olduğu yönündeki açıklamalar,

Bankacılık Endeksi'ni destekledi. Bileşik Endeks günü yüzde 0,97 yükselişle 63.782 puandan kapattı. İMKB-100 Endeksi gün içerisinde 62.706-63.847 aralığında hareket etti. Bileşik Endeks'te dün gerçekleşen işlem hacmi ise 3,24 milyar TL seviyesindeydi.

NEDİM KAZ KÖKSAL DÖVİZ LÜLEBURGAZ/KIRKLARELİ
TEL:0288 214 56 58 - 412 97 90 GSM:0532 314 32 20


NOT:  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir...