info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.1597
Dolar Satış
:
31.2159
Euro Alış
:
33.7686
Euro Satış
:
33.8294
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Kişiliğiniz Geliştirin

10 Küçük Tüyoyla Kişiliğinizi Geliştirin

Pasif bir insan olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? 
Karşınıza çıkan sorunları atlatmakta güçlük mü çekiyorsunuz. 
Gelin 10 adımda basitçe nasıl Muhteşem insan olunur görelim. 
Eminim okuduktan sonra fikirleriniz gelişecektir. 

1. Kitap okuyun 
Kitap okuyun Unutmayın bilmek için öğrenmek gerekir. Kültürsüzce verilen bir bilginin değersizliği eninde sonunda ortaya çıkar. Gerçek hayat hikayelerini anlatan kitaplar okuyun. Böylelikle yaşamamış olsanız bile belli başlı yaşam problemleri hakkında bir kaç düşünceniz olabilir. Üstelik okumak çok güzeldir. 

2. Not alın 
Not alın Gün içinde yaşadığınız veya kitaplarda okuduğunuz yazılardan aklınızda kalan yerleri kağıda dökün. Böylelikle yorum yapma özelliğine sahip olursunuz. 

3. Hayal edin 
Hayal edin Hayal etmekten korkmayın. Emin olun hayal kurduğunuz vakitler boş yaşanmamıştır. Tabikide sürekli hayal kurun demiyoruz ama biraz ceval olup aklı başında hayaller kurmanız sizin için yararlı olacaktır. 

4. Yalnız kalın 
Yalnız kalın İnsanın kendi kendiyle olan muhabbeti kadar değerli başka bir sohbet yoktur. Bu yüzden kendinizi dinleyin. Aynalardan kaçmayın! Kendinizi bedenen tanıdığınız kadar ruhunuzu da tanıyın. Bedeninizi nasıl oluyor da insanlara olumlu sunmak amacıyla spor, makyaj vb. yapıyorsanız bunun aynını ruhunuza da yapın. Kısacası benliğinize özen gösterin. 

5. Dertleşin 
Dertleşin Bunu anlatmamıza gerek yok sanırım. 

6. Hayatı düzene sokun 
Hayatı düzene sokun Yarın şunu şunu şunu şunu yapacağım. Demeyin! Bir şeyi gerçekten hakkını vererek yapmak istiyorsanız yalnızca birisine odaklanın. Eğer süper üstün bir zekaya sahipseniz o ayrı. Sevdiğiniz insana ve arkadaşınıza aynı gün içinde aynı seviyede değer veremezsiniz. Verseniz bile karşı tarafa eksik geçer. Aynı anda 2-3 kitap okuyan insanlar var. (Mesela ben) Lakin bunun bile bir zamanı, saati var. Size hayatı kağıtlara yazarak listeler halinde yaşayın demiyoruz. Aklınızda bulunsun yeter. Herkese, her şeye ederi ve yeteri kadar değer verin. 

7. İnsan seçin 
İnsan seçin Evet evet doğru duydunuz insan seçin. Yok öyle her önüne gelenle muhabbet etmek. Sosyal olacağım diye seviyenizi, sizinle ters orantılı insanlarda harcamayın. Bu zekice kararlar verdiğinizin bir belirtisidir. İnsan seçmek, doğru insanı bulmak hayatı yaşanır kılan en önemli etkenlerden birisidir. 

8. Televizyonu terk edin  
Bırakın orada salonda yalnız başına kalsın. Bütün dizilerin ve programların birbirine benzediği ülkemizde ve dünyada hazır olandan uzak durun. Size sunulanı yaşayın. Televizyonlar size hiçbir şey katmaz. Aksine zamanınızı ve hayal gücünüzü alırlar. Çünkü hazır olarak size sunulan film, dizi ve programlar size düşünme fırsatı bırakmadan tüm algınızı kendilerine çekerler. Televizyonu terk edin. 1. sıradaki tavsiyemize uyun. 

9. Seyahat edin Adımlarınızı sokağa atın.
İlla ki dünyayı dolaşmaya ihtiyacınız yok. Bulunduğunuz şehirden nefret etmenizin de bir anlamı yok. Hiç gitmediğiniz sokaklar kesinlikle vardır. Hiç gitmediğiniz cafelere gidin. Hiç olmazsa arada bir çayınızı güzel ve ferah bir mekanda için. Gezin. 

10. Hobi edinin 
Hobi edinin Neeee? 
Hala bir hobiniz yok mu! Hemen kendinize bir hobi edinin. Yüzlerce lira harcayıp pahalı uğraşlar girişmenize hiç gerek yok. Mesela evde kendi bilekliğinizi kendiniz örebilirsiniz. Bu tür bilgiler internette sürüsüne bereket mevcut. Hobi edinmek size ruhunuzu eşyalara, cisimlere yansıtma imkanı sağlar bu yüzden kendinizi de geliştirebileceğiniz uğraşlar edinin.

Yapabileceğinizi görün.