info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.4579
Dolar Satış
:
32.5164
Euro Alış
:
34.7319
Euro Satış
:
34.7944
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Alegeden Afro Trap Bir Merhaba, Suret

Müziğe olan ilgisi zaman içinde kendi şarkılarını yapmaya doğru verilen Alege, Afro-Trap tınılı ilk teklisi Suret ile müzik dünyasına merhaba diyor

Sözü ve müziği Alege’ye ait olan teklinin düzenlemesi ise Berat Pala imzası taşıyor. Asıl ismi Hazal Çiftçi olan Alege, bu sanatçı ismini kendisinin ve erkek kardeşinin isminden türetmiş (Hazal-Ege = Alege) Alege, çocukken evinde bulunan org ile müzikle olan ilk buluşmasını gerçekleştirmiş ve dinleyici olarak devam ettirdiği müzik yolculuğunu bir DJ seti alarak ve öğrenerek farklı bir noktaya taşımak istese de vokal alanında kalmaya karar vererek kendi şarkılarını yazmaya başlamıştır.

Bu bağlamda kendisine annesi de büyük destek olmuştur. Alege ilk teklisini şu sözlerle anlatıyor: Suret, benim ilk göz ağrım. Dilerim şarkıyı yazarken aynı yaşanmışlığı yaşatacak bir tebessüme sebep olur ve ritmine kapılarak dans edersiniz! Alege, ayrıca Diyar Pala’nın da paylaşımı ile destek olduğunu belirtirken, şarkının çeşitli mekanlarda çekilen klibinde tekne sahnelerinde bazı sallanmalardan dolayı zorlu geçse de güzel eğlendiklerini belirttikleri bir klibe imza attıklarını söylüyor.

“Suret” başta Spotify olmak üzere dijital platformlarda.