info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
6.1252
Dolar Satış
:
6.1362
Euro Alış
:
6.8227
Euro Satış
:
6.8350
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Tüm Tangoları
Sanatçı
Necip Celal Andel
Yapım
2019
Necip Celal Andel - Tüm Tangoları 
Tangonun tılsımlı sesine kulak verin…  
Tangoya sadece müzik demek yanlıştır! 
Tango bir yaşam biçimidir! 
Tango nefret ederken bile seven insanın müziğidir. 

En mutlu anda ümitsizliğin gölgesi; en kederli anda umudun parıltısıdır. Neredeyse tüm dünyanın tango yaptığı dönemlerde ülkemize de geldi tango…`Bu cümleler Viyana Müzik Üniversitesi`nde senelerdir orkestrasyon kürsüsü başında olan ve klasik müzikte uluslararası platforma yaydığı aranjman birikimini tango düzenlemelerine de uygulayan Ertuğrul Sevsay`a ait. Sevsay`ın Türk Tango Sanatının beş büyük ustasına ithaf edilen `Necip Celal Andel - Tüm Tangoları` albümünün kartoneti için kaleme aldığı bu satırlar, Türk tangolarının ait oldukları topraklara dönüşünü de müjdeliyor.  

A.K. Müzik etiketiyle yayımlanan `Necip Celal Andel - Tüm Tangoları` albümündeki tüm besteler Andel`e ait olmakla birlikte Seyyan Hanım, Şecaattin Tanyerli, Fehmi Ege, Zehra Eren gibi diğer büyük ustalara da saygı duruşunda bulunuluyor. Necip Celal Andel bestelerinin tümüyle Ertuğrul Sevsay tarafından düzenlendiği albümü sanatçının 1998`de kurduğu Viyana merkezli Band-O-Neon topluluğu seslendiriyor. Avrupa`nın tek tam kadrolu tipik tango orkestrası olan Band-O-Neon `Gran Orquesta Típica de Tango`, adını, tangonun en karakteristik çalgısı olan bandoneondan alıyor. Asil üyelerinin tümünün Viyana Müzik Üniversitesi öğretim üyesi, mezunu ya da yüksek dönem öğrencisi olan orkestranın dağarcığı Arjantin tangosunun tüm stillerini kapsıyor. 

Klasik, geçiş ve yeni (Tango-Nuevo) dönem tangolarının yanında modern tangolara da yer veren orkestranın amaçlarından bir tanesi de 1925 – 1950 yılları arasında yazılmış Türk Tangolarını dünyaya tanıtmak olarak öne çıkıyor.`Necip Celal Andel - Tüm Tangoları` albümü de tamamen bu amaca yönelik olarak kayda alınarak ilk ve en büyük Türk tango bestecisi Necip Celal Andel`in tangolarının tümünü birbirinden farklı tango stilleri ve gerçek tango yorumlarıyla arşivleyip dünya tango literatürüne kazandırıyor ve besteciyi onurlandırıyor. 

19. yüzyıl sonlarında Arjantin`de doğan ve 20. yüzyıl başlarında diğer ülkelerce de benimsenen tango, 1923 yılında kurulan cumhuriyet ile Türkiye`de de şaşkınlık uyandıran bir şekilde hızla yaygınlaşmış. Kuruluş yıllarında yüzünü her anlamda batıya dönen genç cumhuriyetin ilk benimsenen müziği olan tango için, Türkiye Cumhuriyetinin ilk çok sesli müziği demek mümkün. 

Parça Listesi 

1.Mazi 
2.Ayrılık 
3.Suna 
4.Özleyiş 
5.Kimse Sevgimi Bilmez 
6.Yıllar 
7.Günler 
8.Bir An İçin 
9.Benim Şarkım 
10.Geçmiş Zaman Olur Ki 
11.Damla Damla
İlgilinizi çekebilir...