info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5096
Dolar Satış
:
32.5682
Euro Alış
:
34.6254
Euro Satış
:
34.6878
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
A Life In Music
Sanatçı
Jose Carreras
Yapım
2016
Dünyaca ünlü efsane 3 tenordan biri olan Jose Carreras`ın son albümü sizlerle! 

Jose Carreras`ın son dünya turnesi kapsamında seslendirdiği eserleri bir araya getiren muhteşem albümün ilk CD`sinde; Erik Satie imzalı "Je te veux, "The Man of La Mancha" müzikalinden "The impossible Dream", Verdi`nin "La Traviata" sından Libiamo, libiamo ne´lieti calici", "South Pacific" müzikalinden "Some enchanted Evening", ünlü "Nessun Dorma" ve Puccini`nin "Turandot" eserinden"Non piangere Liù" yer alıyor. 

İkinci CD`de José Carreras`nın Best Of serisinden en iyi bilinen ve sevilen Tosca, Turandot, Werther, Carmen ve diğerleri yer alıyor. Dünyaca ünlü Barcelona Katalan Tenor, Verdi ve Pucini operalarındaki performansları ile bilinir. Barcelona doğumlu ünlü tenor, ilk kez 11 yaşında opera sahnesine ayak basmış ve Trujamán in Manuel de Falla`s El retablo de Maese Pedro ile eserlerini seslendirmiştir. 

Dünyaca ünlü operalarda 60`ın üzerinde sahne, sayısız kayıt ile klasik müziğe yön veren isimlerden biri olarak bilinen Jose Carreras, 1990`lı yıllarda başlayan konser serileriyle Luciano Pavarotti ve Placido Domingo ile birlikte bilinen 3 en iyi tenor arasına girmiştir.