info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5096
Dolar Satış
:
32.5682
Euro Alış
:
34.6254
Euro Satış
:
34.6878
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Bizce Ada
Sanatçı
Tülay Kospançalı, Şükrü Kospançalı
Yapım
2017 - Türkiye
Sanat, doğa, Bozcaada, Tülay, Şükrü, vokal ve gitar bir araya geldi, elinizdeki albüm oluştu… Bu albümdeki her parçanın bir hikayesi, bir yaşanmışlığı var. 

Müzik hayatının dostlar meclisinden profesyonel hayata taşınmasına, Datça Palamutbükü’nde tanışma fırsatı buldukları Fuat Saka vesile oldu. Albümün her aşamasında büyük emekleri olan FUAT SAKA, çaldı, düzenledi, mixledi ve albümün ortaya çıkmasını sağladı.. Baştan sona EGE kokan bir albüm, etnik bir çalışma.. 

Şükrü Kospançalı, söz yazarı, besteci ve yorumcu İstanbul Kızıltoprak’da müzik ve sanatla iç içe olan bir çevrede büyüdü. İlk şarkı sözü olan Gümüş Para’yı ilkokul yıllarında yazdı. İlerleyen yıllarda şarkı sözü yazmaya ve yazdıklarını bestelemeye devam etti. Gençlik yıllarında müziğe ulaşmanın en kolay yolu olarak müzik evlerinde çalıştı. 90’lı yıllarda eşi ile gittikleri Bozcaada’ya hayran kalıp bağlandılar ve yaşamlarının esintisiyle son yıllarda burada yaşamaya başladılar. 

Bu dönemde yazdığı ve bestelediği şarkıların sözleri her ne kadar geçmişin ve çocukluğunun izlerini taşısa da, Bozcaada esintisi hep kendini öne çıkardı ve her daim ilham kaynağı oldu. Gitarını eline aldığında her zaman eşi ile çalıp söylemekten büyük keyif aldı. Tülay Kospançalı, vocal Sanatsal olan her şey yaşamında hep önde yer aldı. 

Çocukluk dönemindeki ilk enstrümanı mandolin yerini ortaokul ve lise yıllarında okul korolarındaki vokale bıraktı. İlerleyen yıllardaysa iyi bir müzik dinleyicisiyken bir anda kendini perküsyonun içinde buldu; bongo ve bendir çalarak uzun yıllar Engin Gürkey Perküsyon Atölyesi’ne devam etti. En büyük keyfi, eşi çalıp söylerken ona eşlik ederek beraber söylemek. 

Parça Listesi: 
1. Bozcaada 
2. Delice Sevmişim 
3. Uçurtma 
4. Senin İçin 
5. Gümüş Para 
6. Deniz Kabukları 
7. Hasret 
8. Yakar Kaptan