info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1940
Dolar Satış
:
32.2520
Euro Alış
:
34.9265
Euro Satış
:
34.9894
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Vasiyet
Sanatçı
Haluk Levent
Yapım
2021 - Türkiye
28 yıllık profesyonel müzik kariyerine birçok önemli albüm, sayısız konser ve ölümsüz şarkı sığdırmış olan Türk rock müziğin en önemli erkek yorumcularından biri Haluk Levent, annesinin en çok sevdiği 15 türküyü yorumladığı `VASİYET` albümünün kayıtlarını tamamladı. 

Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ve yardımlarla adından sıkça söz ettiren Haluk Levent, 2019 yılının Kasım ayında annesi Sabriye Acil`i kaybetmişti. Sanatçı annesinin en sevdiği türküleri kendine has rock sounduyla yorumladığı yeni albümü `Vasiyet`i, Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle anneler günü haftasında 7 Mayıs Cuma günü yayınlayacak. Albümün ilk single şarkısı, Haluk Levent & Melek Mosso düeti Zülüf, 23 Nisan Cuma günü yayınlanıyor Yılın başında sosyal medya paylaşımlarıyla albüm kayıtlarına konsantre olduğunu açıklayan Haluk Levent, yaşadığımız bu pandemi günlerinde `hepimize umut ve moral olması dileğiyle` diyerek yayınlayacağı albümün çıkış türküsünü 23 Nisan Cuma günü dinleyici ile buluşturacak. 

Sanatçının `Melek Mosso` ile birlikte seslendirdiği ve rock tarzında yeniden yorumladığı `Neşet Ertaş` türküsü `Zülüf’ ün İmre Haydaroğlu yönetmenliğindeki klibi de aynı gün yayında olacak. Ceylan Ertem, Cem Adiran, Hayko Cepkin, Oğuz Aksaç, Şirin Demirtaş ve Turgay Tanülkü’den sürpriz düetler… `Geçti Dost Kervanı`, Ruhi Su türküsü `Mahsus Mahal`, `Bahçe Duvarından Aştım`, `Cem Adrian` ile birlikte seslendirdiği Nesimi Çimen türküsü `Şifa İstemem Balımdan`, Ceylan Ertem ile beraber düet yaptığı Aşık Veysel bestesi `Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını`, `Efem`, `Hele Yar Zalim Yar`, Turgay Tanülkü ile yorumladığı `Mihriban`; Hayko Cepkin`in konuk olduğu ``Ah Bir Ateş Ver`, Oğuz Aksaç ile beraber söylediği `Gayrı Dayanamam Ben Bu Hasrete`, `Halimem`, `Kerkük Zindanı`, Şirin Demirtaş ile düet `Sivas Ellerinde Sazım Çalınır` ve Ziliia Shumilina ile birlikte söylenen Aşık Veysel türküsü `Kara Toprak` gibi ölümsüz 15 türküden oluşan albüm

Parça Listesi 

1.Zülüf Dökülmüş Yüze feat. Melek Mosso - 23 NİSAN Cuma single yayın 
2.Geçti Dost Kervanı 
3.Mahsus Mahal 
4.Bahçe Duvarından Aştım 
5.Şifa İstemem Balından feat. Cem Adrian 
6.Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını feat. Ceylan Ertem - 30 NİSAN Cuma single yayın 
7.Efem 
8.Hele Yar Zalim Yar 
9.Mihriban feat. Turgay Tanülkü 
10.Ah Bir Ateş Ver feat. Hayko Cepkin 
11.Gayri Dayanamam Ben Bu Hasrete feat. Oğuz Aksaç 
12.Halimem 
13.Kerkük Zindanı 
14.Sivas Ellerinde Sazım Çalınır feat.Şirin Demirtaş 
15.Kara Toprak feat. Ziliia Shumilina