info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Karadeniz`e Yolculuk
Sanatçı
Özlem Çelik
Yapım
2016 - Türkiye
Çok küçük yaşlarda müziğe duyarlılığı olan Özlem Çelik, bu alanda ilerleyebilmek için müzik dersleri aldı. 2005 yılında Kocaeli Türk Musiki Derneği`nin kurucusu olan Mustafa Enül ile tanışmasının ardından Çelik, kendini sahne ışıklarının altında buldu. Birçok organizasyon ve etkinliklerde yer alan Özlem Çelik bu sayede sesi ve farklı yorumuyla ilgi odağı oldu. Böylece Karadeniz albümüne olan yolculuğu başladı. 

2013 yılında start verilen ilk albüm çalışmasına sanatçının kardeşinin trafik kazasında ani ölümü ile bir yıl ara verildi. Kardeşi hayatta iken bu albümü ve `O Ses Türkiye` yarışma programını katılmasını çok istemişti. Özlem Çelik, O`nun için tekrar 2015 yılında albüm sürecini başlattı ve `O Ses Türkiye Yarışması`na katıldı. `Hey Gidi Karadeniz` eserini seslendirerek jüriyi ve milyonları kendisini hayran bıraktı. Sıra albümdeydi. Bu albüm ne olursa olsun çıkacaktı. Yarışmada güçlü sesi ve farklı yorumuyla seslendirdiği ve milyonları kendisine hayran bıraktığı `Hey Gidi Karadeniz` eserini de albümüne ilave etti. Zor bir süreçte hazırlanan `Karadeniz`e Yolculuk` isimli albümünün müzik direktörlüğünü İhsan Apça, aranjörlüğünü Hüseyin Bertan yaptı. 

Albümde Karadeniz Bölgesi`ne ait anonim eserler çoğunlukta olduğu için Çelik, İbrahim Karaca`dan destek aldı. Herkesin severek dinlediği, `O Vay Beni Ağlarım`, `Yağarsa Yamur Yağar`, `Hasta Oldum Derdune`, `Evin Önü Arpalık`, `Düz` isimli anonim türküler ve sözü İbrahim Karaca`ya müziği gene anonim olan `Dereler` de Özlem Çelik`in güçlü sesi ve farklı yorumu ile albümde yer buldu. Albümde, babaannesinin atma türkülerinden ilham alarak söz ve müziği kendine ait olan türkü formundaki `Oy Oy Dertlerum`, `Of Efuli Efuli` ve sözü anonim bestesi Çelik`e ait olan `Horon` isimli üç esere de yer verdi. `Karadeniz`e Yolculuk` albümünün fotoğraflarını Ufuk Eral çekti. 

 Albüm İçeriği 
1. Hey Gidi Karadeniz 
2. Oy Oy Dertlerum
3. O Vay Beni Ağlarum 
4. Yağarsa Yağmur Yağar 
5. Of Efuli Efuli 
6. Hasta Oldum Derdune 
7. Evin Önü Arpalık 
8. Düz 
9. Dereler 
10. Horon