info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Yenilmeyenler
Sanatçı
Grup: Diken
Yapım
2016 - Türkiye
Heavy Metal grubu DİKEN, 1992 yılında Taylan Ayık öncülüğünde İstanbul`da kuruldu. 1998 yılında çıkardıkları HEDEF BÜYÜK ile profesyonelliğe adım atan grup büyük bir başarı kazandı. Bu albümü 2003 yılında AY BATARKEN ve 2009 yılında İSYAN takip etti. 

5 yıllık suskunluğunun ardından DİKEN yepyeni bir kadro ile 2014 yılında Ankara`da yeniden müzikal hayata döndü. 2014 Aralık`ta yayınladıkları Demir Atlı Neferler ve 2015 Mart`ta yayınladıkları İsyan parçaları ile üzerindeki ölü toprağını silkeleyen grup, Eylül 2015`te albüm hazırlıklarına başladı. Kadroda beklenmeyen yaprak dökümleri yaşayan DİKEN, vokal ve gitarda Taylan Ayık, bas gitarda Hakan Akkaya ve gitarda Erman Konuklu ile süreç içinde YENİLMEYENLER adını verecekleri albümlerinin kayıtlarına başladı. Heavy metalin altın yılları olan 80`lerin ve 90`ların soundunu günümüz teknolojisi ve imkanları ile yeniden yorumlamak adına kolları sıvayan grup, Ekim 2015-Mart 2016 süreci boyunca toplam 11 şarkının kaydını yaptı. Melodik ve yer yer progresif öğelere yer verilen albüm soundunda klasik müzik tınılarının `old school` heavy metalin tavizsiz gücü ile harmanlandığı nüanslar dinleyicinin kulağından kaçmayacak. 

Kayıtlarının tamamını evlerinde gerçekleştiren grup üyeleri, Ankara`nın köklü heavy metal gruplarından Astrahan`ın kurucusu Osman Metin Dikkaş`ın elim bir hastalık sonucu geçtiğimiz Şubat ayından yaşama veda etmesi üzerine, kendisinin bir şarkısı olan Bıkkın Kızgın Keskin Küskün`e de albümde yer verme kararı aldılar. Kayıtların tamamlanması ardından DİKEN, Nisan ayı başında Türkiye`de müzik sektörünün en köklü firmalarından Elenor Müzik ile el sıkıştı. 

DİKEN`in 4. resmi albümü olacak olan YENİLMEYENLER`in Mayıs sonunda Elenor Müzik etiketiyle raflarda yerini alması bekleniyor. Albümün piyasaya sunulmasından birkaç hafta önce de bir single yayınlamayı planlayan DİKEN, bunun için HASTA RUH adlı şarkılarını tercih etti. Klip ile birlikte yayımlanması planlanan Hasta Ruh`un hem yeni albümü, hem de DİKEN`in müzikal olarak geldiği noktayı temsil etmesi açısından önemi büyük. 

 Albüm İçeriği 
1. Karanlıktan Aydınlığa 
2. Yan Ruhum 
3. Sokaklar 
4. Yenilmeyenler 
5. Taşların Ülkesi 
6. Mekanı Cehennem Olsun 
7. Yağmurdun Sen 
8. Ağır Metal Ölmez 
9. Hasta Ruh 
10. Kır Zincirleri 
11. İhanet 
12. Bıkkın Kızgın Keskin Küskün