info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Ultimate Yanni
Sanatçı
Yanni
Yapım
2003 - ABD
Günümüzün en önemli müzisyenlerinden olan Yanni, Yunanistan'ın küçük bir sahil kasabası olan Kalamata'da doğdu. Tıpkı kartpostallardaki gibi okyanusa tepeden bakan muhteşem manzaralı bir evde büyüyen sanatçı, Yunan milli yüzme takımında da görev aldı. Henüz on dört yaşındayken Yunanistan'ın serbest yüzme rekorunu kırdı. 

Akdenizli esmer yakışıklı, müziğiyle olduğu kadar derin bakışlarıyla da kadınları kendine aşık etti. Ancak hayranlarını ona çeken, albümler ve turneler aracılığıyla onları buluşturan kendine özgü müziği oldu. Progressive rock etkilerinin görüldüğü ilk albümü "Optimystique"i 1984 yılında çıkaran Yanni, 1987'de çıkardığı "Out of Silence"da ise yıllar sonra Yunanistan'a dönüşünden esinlendi. 

Müziğiyle egzotik ülkeleri, büyüleyici manzaraları ve romantik aşkları anlatan Yanni, "Out of Silence"ın ardından 1989'da çıkardığı albüme ismini veren "Keys to Imagination" parçasıyla sonsuz hayallerimiz için muhteşem bir albüm yaratmıştı. Albümde yer alan "Looking Glass", "Nostalgia", "Santorini" ve "Forbidden Dreams"in yanı sıra "Reflections of Passion"dan albüme ismini veren parça ile "Flight of Fantasy" de "Ultimate Yanni"de yerini almış. İki kez Grammy'ye aday gösterilen, yirmi milyonun üzerinde albüm ve videosu satılan, otuz beşin üzerinde "altın" ve "platin" plak ödülü bulunan sanatçının en sevilen parçalarının bir araya toplandığı "Ultimate Yanni" hayranları için kaçırılmaması gereken muhteşem bir fırsat. 

 Albüm İçeriği 

1. You Only Live Once 
2. Flight Of Fantasy 
3. To The One Who Knows 
4. Keys To Imagination 
5. Butterfly Dance 
6. Nice To Meet You 
7. Santorini 
8. Nostalgia 
9. Aria 
10. Point Of Origin 
11. Nightbird 
12. Chasing Shadows 
13. Marching Season 
14. Reflections Of Passion 
15. Looking Glass 
16. A Word In Private 
17. One Man's Dream 
18. Felitsa 
19. In The Mirror 
20. Desire 
21. The Rain Must Fall 
22. Running Time 
23. Forbidden Dreams