info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.4551
Dolar Satış
:
32.5136
Euro Alış
:
34.6559
Euro Satış
:
34.7183
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Vakti Geldi
Sanatçı
Metin Türkcan
Yapım
2016 - Türkiye
Albümde Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Harun Tekin, Ogün Sanlısoy gibi Türk rock müziğinin en iyi sanatçıları yer alıyor. 

 Albümdeki Şarkıların Listesi 

01 - Ogün Sanlısoy - Beynim Çatladı 
02 - Harun Tekin - Vakti Geldi 
03 - Şebnem Ferah - Dilektaşı 
04 - Hayko Cepkin - Kör Hükümdar 
05 - Aylin Aslım - Yanımda Sen Olmayınca 
06 - Murat İlkan - Rüya 
07 - Mars 
08 - Umut Kuzey - Çok Mu Uzak 
09 - Pamela Spence / Ray Rizzo - Believe In Love 
10 - T`As L`Aır D`Une Chanson 

Türk Rock müziğin en iyileri "Metin Türkcan" için bir arada! Pentagram ve Şebnem Ferah`ın virtüöz gitaristi Metin Türkcan, nam-ı diğer Metoboy, olağanüstü gitar sololarına eşlik eden saçları, adına üretilen özel gitarıyla Türk rock müziğinin en önemli figürlerinden biri. Metin Türkcan, yıldızları bir araya getirdiği "Vakti Geldi" albümüyle bir figürden çok bir sembol olmaya doğru bir adım adıyor. 

Türkcan ilk albümünde, şarkılarını rock müzik sektörüne son 20 yıldır damgasını vurmayı başaran en önemli isimler ile söylüyor. Bestelerin büyük kısmını kendisinin yaptığı şarkıları, albüme konuk olan Ogün Sanlısoy, Harun Tekin, Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Aylin Aslım, Murat İlkan, Umut Kuzey, Pamela Spence gibi her biri aynı zamanda en yakın dostu olan isimlerle birlikte yazan Metin Türkcan, Arpej Müzik etiketiyle yayınlanan albümde bir daha bir araya gelmesi zor isimlerle ölümsüz bir albüme imza atıyor. 

Albümün sürpriz cover`ı aynı zamanda çıkış şarkısı, Ali Tekintüre ve Mesut Poyraz`ın sözlerini yazdığı, Gülden Karaböcek`in bestelediği unutulmaz şarkı `Dilektaşı`. Şarkı Şebnem Ferah`ın yorumuyla, yeni nesillerle tanışacak. Metin Türkcan, müzik kariyerine 16 yaşında başladı. İlk grubu Metafor ile birlikte çeşitli metal müzik coverları ve besteler yaptı. Bu grubun dağılmasından sonra yine bir metal müzik grubu olan Disgrace`i kurdu ve çalışmalarına devam etti. Disgrace ile birlikte `D is crazy` adında Hades Müzik ve Raks Müzik etiketi ile 1993 sonlarında İngilizce sözlü bir albüm yayınladı. Bu grubun da dağılmasının ardından; Murat İlkan ve Berk Evren ile birlikte `Cherokee` isimli bar gurubunu kurdular. 

Grupta gitarist olarak yer aldı ve ardından Pentagram ile kariyerine devam etti. Pentagram ve Şebnem Ferah`la eş zamanlı olarak yürüttüğü çalışmalarının yanında, 2008 yılında kurduğu Metoboy adlı grubuyla da sahne almaya devam eden Metin Türkcan, adına imza (Signature) gitar üretilen ilk Türk gitaristi oldu. Rock müziğin önde gelen gitar markalarından ESP "Metoboy" serisini 2011 yılında sınırlı sayıda üretti ve satışa sundu. Metin Türkcan`ın ilk solo albümü Vakti Geldi, sanatçının sadece virtüöz bir gitarist değil, aynı zamanda iyi bir besteci ve yorumcu olduğunu kanıtlıyor.