info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Beyaz Geceler
Sanatçı
Aslızen
Yapım
2016 - Türkiye
Aslı Zen Kimdir? 

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Aslı Zen, 1977 yılında İstanbul Kanlıca’da dünyaya geldi. Aslı Zen adıyla tanıdığımız sanatçının tam adı, Aslı Zen Yentur’dur. Sokaklarda Yaşadı! Anne ve babasının boşanmasından sonra babaannesinin yanında büyüyen Aslı Zen, Kandilli Kız Lisesi’nin ortaokul kısmında okurken, okulu şarkıcı olma hayali ile terk etti. 17 yaşında iken annesini bulmak ve şarkıcı olmak için evden kaçmıştır. İki yaz sokaklarda yaşamıştır. Çocukluğunda sokak çocuğu olarak zor bir hayat geçirmiş. Yaz günlerini Bebek parkında yatıp kalkarak geçirir, kış günleri ise gizli gizli otellere girip, asansör boşluklarında, kapı arkalarında falan uyuyormuş. Sonra tesadüfen ona çok babalık yapan, çok yardımcı olan hatta evini açan reklam ve TV piyasasında olan Nahit Altıparmak ile tanışmıştır. Bu tanışmadan sonra hayatı değişen Aslı Zen, ilk olarak Rumelihisarı`nda bir barda çalıştı. Hem barda çalışıyor hem de arada bir şarkı söylüyordu. Herkes gittikten sonrada orada uyuyordu. Aynı yerde karnını da doyuruyordu. Sonra Eylül Bar`ın sahibesi Ayten Hanım, 15 yıldır manevi annesi olarak görür, ona hep sahip çıkar ve elinden tutar. 

Aslı Zen Ayten Hanım’ın da yanında çalışarak kazandığı parayla kendisine bir odalı ev tuttu. Aslı Zen zon bir hayat yaşayarak bugünlere gelmiştir. Yedi yaşında Arif Sağ ile ilk halk konserine çıktı. Sonrasında Sezen Aksu’yu keşfedince o tarzdan vazgeçti. Önceleri, Meral Okay sayesinde 14 tane dizi filmde oynadı, , bir firmanın reklâm yüzü oldu, bir sinema filminde oynadı. Buralardan kazandığı para ile evine stüdyo kurdu, bir aranjör arkadaşıyla stüdyoya kapanıp, şarkı yapmaya başladı. Bu dönem içinde, çevresini kullanarak, bestelerini ünlü isimlere verdi. Derken ilk şarkısını İzel Çeliköz seslendirdi. Aslı Zen, Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu gibi birçok ünlünün vokalistliğini yaptı. Şimdiye kadar birçok ünlüye bestelerini veren Aslı Zen, profesyonel sanat hayatına 2000 yılında 23 yaşında iken başlamıştır. 

Nota bilmeyen Aslı Zen’in bir ekibi var, bir de stüdyo kurmuş olup, onlar şarkılarını notaya dökmektedir. Bugüne kadar, Ferhat Göçer, Fatih Ürek, Demet Akalın, İbrahim Tatlıses, İzel Çeliköz, Hakan Peker, Rober Hatemo, Tuğba Özerk, Yıldız Kaplan, Pınar Aylin, Şebnem Bal, Hilal Cebeci, Esra Balamir, Gizem Özdilli, Yeşim Erçetin gibi şarkıcılara şarkılarını vermiştir. 2008 yılında ilk albümü “Şerefe” piyasaya çıktı. Aslı Zen, 2012 yılında dört yıllık bir aradan sonra ikinci stüdyo albümü `Işık` ile dinleyicileriyle tekrar buluştu. Aslı Zen, 9 Şubat 2009 tarihinde o zaman Denizlispor’un kalecisi Okan Karabulut ile evlendi. Bu evliliğinden 2010 yılında Mayra Esma Karabulut adından bir kız çocuğu oldu. Ailesi ile birlikte İzmir Karşıyaka’da yaşayan Aslı Zen, 16 Ağustos 2015 tarihinde İzmir’de eşinden boşandı. 

Aslızen - Beyaz Geceler
Aslızen - Aşk Gel Yine
Aslızen - Güvercin
Aslızen - Rüyalar
Aslızen - Zeytin Ağacı
Aslızen - İhanet
Aslızen - Rüyalar (Remix)