info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1452
Dolar Satış
:
32.2031
Euro Alış
:
34.8089
Euro Satış
:
34.8717
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Senfonik Ortaçgil
Sanatçı
Bülent Ortaçgil
Yapım
2017 - Türkiye
Albümdeki Eserler 
CD 1 
Niçin 
Hiç Canım Yanmaz 
Denize Doğru 
Benimle oynar mısın? 
Olmalı mı olmamalı mı? 
Bu İş Çok Zor Yonca 
Gece Yalanları 
Dalyan Deltası 
Telefon 
Adalar 
Oyuna Devam 

CD 2 
Değirmen 
Bu Su Hiç Durmaz 
İstediğini Yap 
Ayrıntılar 
Mum 
Acıtır 
Çoktular Ama Hiç Yoktular
Sen Sorumlusun 
Sensiz Olmaz 
Kimseye Anlatmadım 
Çığlık Çığlığa 

Tüm Söz ve Müzikler: Bülent Ortaçgil 

Albüm ile ilgili diğer bilgiler
 “Senfonik Ortaçgil” 13 Nisan da Ada Müzik Etiketiyle Yaymlandı. 2012`de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşen SENFONİK ORTAÇGİL konserinin canlı kaydı olan bu albüm yaylı sazlar için bestelenmiş olan "Sen" albümünün tamamının yanısıra, diğer bilinen Ortaçgil klasiklerini de içeriyor. 

2 CD ve 2 DVD’den oluşan bu özel set; konserin yanısıra sahne arkası görüntü ve röportajları Bülent Ortaçgil ve yol arkadaşlarının arşivlerinden özel görüntüler, “Mavi Kuş” un ilk kez yayınlanacak olan canlı performans görüntüleri ve Ortaçgil video kliplerinden oluşmaktadır. Bu konser ‘de Ortaçgil’e 26 kişilik dev yaylı grubu ve orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile usta müzisyenler Erkan oğur (Perdesiz gitar), Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla Birsen Tezer ise vokali ile eşlik ediyor.
14 Nisan ‘da İtunes üzerinden on siparişe açılacak olan albüm 21 Nisan & 28 Nisan arası sadece Apple Music üzerinde dinlemeye ve indirmeye açık olacak 28 Nisan’dan itibaren ise tüm dijital mecralarda yayında olacak.. “