info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.4049
Dolar Satış
:
32.4632
Euro Alış
:
34.4266
Euro Satış
:
34.4887
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Helal Et
Sanatçı
Selcan Asyalı
Yapım
2016 - Türkiye
Lise ve üniversite yıllarında çeşitli korolar ile müzik hayatına başlayan, ailesinin görevi nedeniyle Rize, Kütahya ve Ankara`da eğitimini tamamlayan Selcan Asyalı, ilk stüdyo albümü "Helal Et"i Avrupa Müzik markasıyla Kasım 2016`nın üçüncü haftasında yayımlıyor. Profesyonel olarak yaklaşık 17 yıldır sahnede olan Selcan Asyalı, sahne repertuarında yer alan şarkıların bestecileriyle bu kez albümünde çalıştı. 

Ünlü aranjör Erhan Bayrak`ın hem müzik direktörlüğünü hem düzenlemeleri üstlendiği "Helal Et" albümü 7 şarkıdan oluşuyor. Selcan Asyalı ve Erhan Bayrak`ın titizlikle hazırladığı albüm şarkıları, Türkiye`de "hit" şarkı denince akla gelen ilk isimlerden Ayla Çelik, Ersay Üner, Şebnem Sungur, Gökhan Tepe gibi söz yazarı ve bestecilerin yanı sıra butik şarkıları ile adından söz ettiren Yasemin Pulat, Reşit Gözdamla, Raviİncigöz, Cüneyt Tek, Emirkan ve efsane şarkıların mimarı Aysel Gürel`in imzasını taşıyor. 

Yaklaşık 16 ayda tamamlanan Selcan Asyalı`nın "Helal Et" albümünün kayıtları "Bayrak Records" ve "Can Stüdyo" stüdyolarında gerçekleşti. Kayıtlar esnasında Selcan Asyalı`nın şarkılarına Türkiye`de müzik sektörünün önde gelen müzisyenleri hayat verdi. Albümün mixlerini Serkan Kula ve Özgür Yurtoğlu, masteringi ise yine Serkan Kula yaptı. Genç, şehirli ve elegan bir kadın imajıyla müzikseverlerin karşısına çıkan Selcan Asyalı`nın stil danışmanlığını Umut Eker yaptı. 

Milano`nun ünlü mozaik tasarım markası SICIS`ın İstanbul showroom`unda yapılan fotoğraf çekimlerinde Selcan Asyalı ünlü fotoğrafço Bennu Gerede`nin objektifi karşısına geçti. Selcan Asyalı`nın ilk albümünden ilk video klip ise bir Ersay Üner şarkısı olan "Seni Severdim"e çekildi. Kariyerindeki tek video klip olan Tarkan`ın "Öp"ü ile yılın yönetmeni ödüllerini toplayan dahi reklam yönetmeni Nadir Bekar, ikinci kez Selcan Asyalı için kamera arkasına geçti. 

Kısa film tadında çekilen video klipte 30 kişilik set ekibi ve 90 kişilik cast grubu görev aldı. Nadir Bekar ve ekibinin uzun bir ön çalışma sonrası 1 tam günde tamamladığı çekimler gerçek zaman esasına dayanılarak gerçekleştirildi.

Albüm İçeriği 

1. Seni Severdim 
2. Helal Et 
3. İkimizden Ötede 
4. Zor Gibi
5. Ben Böyle Gidemem 
6. Az Zehir Az Da Bal 
7. Bal Dudak