info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1209
Dolar Satış
:
32.1788
Euro Alış
:
34.8394
Euro Satış
:
34.9022
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Düşün
Sanatçı
Volkan Yırtıcı
Yapım
2016 - Türkiye
Çocukluk yıllarında gitar çalarak müziğe başlayan Volkan Yırtıcı enstrümantal rock tarzındaki ilk albümü Yanlış Notalar' ı 2007 yılında yayınlamıştır. 

Daha sonra Ankara'daki stüdyosunda özellikle rock gruplarına ve müzisyenlerine aranjörlük ve müzik prodüktörlüğü yapmaya başlamış ve çok sayıda albüme imza atmıştır. Bu albümlerden bazıları geniş kitlelere ulaşmış ve müzik dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır. 10 şarkıdan oluşan, beste ve düzenlemeleri Volkan Yırtıcı' ya sözleri Berna Güzey' e ait olan "DÜŞÜN" 3 Adım Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alıyor. Prodüktörlüğünü yine Volkan Yırtıcı' nın üstlendiği albümde şarkılar ağırlıklı olarak rock tarzında ve gitar performansları ön planda tutulmuş. 

Bunun yanı sıra yaylı enstrümanlardan, perküsyonlara, teknolojik seslerden çeşitli Türk enstrümanlarına ve motiflerine kadar çok sesli bir yapıya sahip "Düşün"... Bir şarkıda ise Manga grubunun solisti Ferman Akgül'ü konuk olarak görüyoruz. Kayıtlar ve mix Ankara Detay Stüdyolarında Volkan Yırtıcı tarafından yapılmış. Mastering ise Çağlar Türkmen' e ait... Volkan Yırtıcı; "Yanlış Notalar" ardından verilen bu uzun aranın sebebini; üretmek için tekrar yaşamak ve gözlemleme ihtiyacından kaynaklandığını açıklıyor... Yani kısaca taşmak için önce dolmak gerektiğini vurguluyor albümü oluşturanlar... 

Bazen beş dakikaya bir hayatı sığdırabilen duyguları, bazen yıllara yayılan tek bir an' ı, kızgınlıkları, gülümsetenleri bir hevesle derleyip müzikle yansıtmaya çalıştıklarını belirtiyorlar "DÜŞÜN" albümünde... Bu albüm oluşturulurken en çok titizlenilen şey belki de klişelerden kaçınmak olmuş... Düşün herhangi bir yaş grubu, kişi, kitle kaygısı gütmeden, içinde herkes için bir şeyler saklı, keşfedilmeyi bekliyor. 

 Albüm İçeriği 
1. Gülenler Ağlayanlar 
2. Gözlerinden Öteye 
3. Eleklerden Geçtim 
4. Düşün
5. Birden Durdum 
6. Alemin Merkezi 
7. Binlerce İnsan ft.Ferman Akgül 
8. Talih Kuşu 
9. Zaman 
10. Bu Sahne Bitiyor