info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Heavy Sky
Sanatçı
Dreamer
Yapım
2016 - Türkiye
2013 yılında gri şehir Ankara`da kurulan Heavy Sky, üzerinde 3 yıldır çalıştığı ve dinleyicilerinin merakla beklediği ilk albümü ` Dreamer ` ı yayınladı! 

Yapım süreci yaklaşık bir buçuk yıl süren albümün, kayıt ve miksajı Ankara`da Mirage Stüdyoları`nda yapılırken, mastering işlemi ise bu kez dünyaca ünlü mastering mühendisi Scott Hull (Sting, Bruce Springsteen, Lou Reed, Bob Dylan) tarafından gerçekleştirildi. Grup elemanları, müziklerini "Ankara`nın havasını suyunu almış, kaygılı ve gürültülü" olarak tanımlamaktalar. Heavy Sky, rock müziğin tüm evrelerinden etkilendi. Grup elemanlarının iki farklı jenerasyondan olması grubun müziğinin farklı dönemlerden izler taşımasında etkili oluyor. Dinleyicileri, Heavy Sky`ı dinlerken 70`lerden 2000`lere kadar geniş bir rock yelpazesinin etkilerini duyduklarını ifade ediyorlar. 

Heavy Sky`ın çıkış albümü "Dreamer", isminden de anlaşılacağı gibi bir hayalin gerçekleşme yolculuğu... Albümün söz ve müzikleri solist Batu Akdeniz`e, düzenlemeler ise gruba ait. Grubun şarkıları yaşanmış güzellik ve çirkinlikleri, hayalleri ve hayal kırıklıklarını, aşkları ve savaşları, düzlükleri ve girdapları, kısacası hayatı ve içindeki duyguları anlatıyor. Heavy Sky, hem sürükleyici ve akılda kalıcı melodileriyle, hem elemanlarının enstrumanlarından çıkarttıkları sesin tavrıyla, hem de rock müziğe olan tutkusuyla şimdiden hatrı sayılır bir kitleye sahip!

Eylül ayı itibariyle bir Türkiye turnesiyle ilk albümünü taçlandıracak grup, tüm sevenlerini konserlereve albümlerini dinlemeye davet ediyor! 

 Albüm İçeriği 
1. Save Me 
2. Broken 
3. Dreamer 
4. World 
5. Walk Away 
6. Down On The Road 
7. Fallin`for You 
8. I`ll Be Home 
9. Unbreakable 
10. Heavy Sky