info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
30.8388
Dolar Satış
:
30.8944
Euro Alış
:
33.2640
Euro Satış
:
33.3239
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Seçkin Şarkılar
Sanatçı
Murat Seçkin
Yapım
2016 - Türkiye
Sanatçımız Murat SEÇKİN Ankara'da dünyaya gelmiş, Emin ONGAN Üsküdar Musiki Cemiyetinde 13 yıl eğitim almış, Selahattin İÇLİ, Kamuran YARKIN, Şeref ÇAKAR, Amir ATEŞ gibi hocalardan da feyz almıştır. 

Birçok koroda Usül ve Repertuar hocalığı ile Koro Şefliği görevlerinde bulunmuştur. 2001 yılında Türk Müziğinin doğru şekilde yaygınlaştırılması ve gelecek nesillere doğru aktarılabilmesi amacıyla, KIZILTOPRAK MUSİKİ TOPLULUĞU'nu kurmuştur. Topluluk 2001-2009 yılları arasında İstanbul ve Yurtiçi turneleriyle birçok başarılara imza atmış, kısa zamanda istanbul'da adını duyurmuştur. 2009-2013 yıllları arasında TRT Ankara Radyosu'nda çalışmalarını sürdürmüştür. Murat SEÇKİN ; büyük sanatçı Barış MANÇO ile de çalışma fırsatı bulmuş, onun 7-77'ye programında 1996-1999 yılları arasında Türk Müziği sanat danışmanlığı ve İkinci Kahvaltı programının Türk Müziği yönetmenliğini icra etmiştir. 

Uzun yıllar Muzaffer ÖZPINAR Şefliğinde Kanun üstadı Halil KARADUMAN ile birlikte çalışma fırsatı bulmuş, çok kıymetli büyük sanatçı Sayın Emel SAYIN'ın uzun yıllar vokalistliğini üstlenmiştir. Murat SEÇKİN'in Türk Müziğine kazandırdığı Beste çalışmaları da bulunmakta olup, TRT Repertuvarlarına girmiş eserleri de yer almaktadır. Sayın Murat SEÇKİN ayrıca TRT başta olmak üzere çeşitli özel radyo ve TV'lerde çeşitli programlar yapmıştır. Murat SEÇKİN " ELENOR" Yapım'dan çıkakacak olan Türk Müziğinin yeni ve 1980-1990 yıllarda sevilen eserlerinden oluşan İlk Albüm çalışması " SEÇKİN ŞARKILAR"ı siz müzik severlerle buluşturuyor. Albüm deki şarkılar özellikle Türk Sanat Müziğinin genç nesillere sevdirilmesi açısından da önem arz etmektedir. Ayrıca Sanatçı albümde yer alan "KIZIM" isimli kendi şarkısı ile bir Babanın kızına seslenişi ile birlikte çocuklarımızın ve özellikle kız çocuklarımızın önemini ve geleceğe güvenle bakabilmeleri açısından çok önemli mesajlar vermektedir. Sanatçı bu konuda çocuklarımızın Toplumda korunması, aydınlık geleceklere bakabilmelerinin sağlanması ve her türlü şiddetten uzak tutulması açısından da ailelere önemli mesajlar vermektedir. 

Sanatçı "Seçkin Şarkılar" Albümünde, Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu yaşayan usta bestekarlar (Zeynettin MARAŞ, Kamuran YARKIN, Turhan TAŞAN, Hüsnü ÜSTÜN, Zekai TUNCA) İle çalışmıştır. Aynı zamanda kendilerinin de albüm çalışmasında büyük desteklerini almıştır. Murat SEÇKİN, Ses Sanatçısı Hüner COŞKUNER Hanımefendinin çok büyük manevi desteklerini almış, aynı zamanda Hüner COŞKUNER'e ait Hüzzam eseri birlikte yorumlamışlardır. Bu konuda Sayın Hüner COŞKUNER hanımefendi, önemli bir sanatçı dayanışmasını da ayrıca sergilemiştir. 

 Albüm İçeriği 
1. Gamzeli Belalım 
2. Kızım 
3. Aşkımız Ne Güzeldi 
4. Varmı Senin Gibisi 
5. Sen Olsaydın 
6. Borcum Olsun 
7. Hasretim Sana 
8. Üzme Beni 
9. İnleyen Nağmeler 
10. Fikrimin İnce Gülü 
11. Sen Sevgini Bana Sakla 
12. Ayrılık Rüzgarı Gönlüme Doluyor