info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1452
Dolar Satış
:
32.2031
Euro Alış
:
34.8089
Euro Satış
:
34.8717
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Haykırmadan Anlatamam
Sanatçı
Neyse
Yapım
2017 - Türkiye
“Neyse” beş yıllık sessizliği yeni albümüyle sonlandırıyor

“Haykırmadan Anlatamam” Neyse, beş yıllık bir aradan sonra heybesinde biriktirdiklerini gün yüzüne çıkarıyor. Türkçe rock müziğin önemli temsilcilerinden Neyse, 2011 yılında yayımladıkları, kendi adını taşıyan ilk albümünden sonra, Sony Music imzası taşıyan yeni albüm çalışması “Haykırmadan Anlatamam” ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. 

Selim Kırılmaz ve Deniz Ünlü’den oluşan grup, kulvarında taviz vermeden yoluna devam ediyor. 10 yeni şarkıyla dinleyiciyle buluşan Haykırmadan Anlatamam albümünde şarkıların sözü ve bestesi Selim Kırılmaz’a, düzenlemeleri ise Selim Kırılmaz ve Deniz Ünlü’ye ait. Muteriz şarkısında Deniz Tekin ile düet yapan Neyse, Kar şarkısındaki Ara Dinkjian birlikteliği ile de dikkat çekecek. Prodüktörlüğünü Neyse ve Umut Gökçen’in üstlendiği ve Babajim stüdyolarında kaydedilen albümde Ozan Tügen, Can Oflaz, Özer Arkun, Deniz Doğançay, Burak Dursun ve Behiç Kurtaran gibi çok değerli isimlerin katkıları yer alıyor. 

Adını Turgut Uyar’ın Kavşakta şiirinden esinle alan albümde Neyse, dünyada ve Türkiye’de yaşananlara seyirci kalmadan, yaşananları müziklerine cesurca işleyerek, üç maymunu oynayanlara inat eleştirisini ortaya koyuyor. Bu anlamda müzikal dengesi şaşmayan grup, şair-müzisyen geleneğinin keskin örneklerini de bünyesinde barındırıyor. 24 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak “Haykırmadan Anlatamam” albümü, bir nevi müzikli manifesto. Farkındalık bildirisi olarak karşımıza çıkan albüm, vurucu ve güçlü melodik yapısının yanı sıra şarkı sözleriyle de Neyse’nin yeni albümünü heyecanla bekleyenleri yeni bir yolculuğa davet ediyor. 

 Albüm İçeriği 
 1 - Derhal
 2 - Yangın 
 3 - Nafile 
 4 - Kahreddin
 5 - Muteriz Feat Deniz Tekin 
 6 - Geçmiş Olsun
 7 - Kar Feat Ara Dinkjian 
 8 - Ahd 
 9 - Evvel 
10 - Eski Bahçe