info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Element
Sanatçı
Emre Karabulut & Zeki Çağlar Namlı
Yapım
Rast Akademi
1969 yılında Çanakkalede doğan Emre Karabulut ortaokul ve lise döneminde bağlama ve gitarla çalmaya başladı. Emre Karabulut, profesyonel müzik kariyerinin ilk sahnesini üniversite yıllarında yaptı. Rahmetli Gitar hocası Derya YENERle bir buçuk senelik armoni ve gitar çalışmasından sonra kurdukları Acil Servis grubuyla sahne çalışmalarına devam eden sanatçı; Ayşe TÜTÜNCÜ, Mehmet GÜRELİ, Cem KARACA, Funda ARAR, Vural ŞERİFOĞLU, Murat ÇELİK, Zeki Çağlar NAMLI, Dominique Di PIAZZA, Trilok GURTU, İbrahim MAALOUF, Cafer Yusuf gibi pek çok müzisyenle sahne veya albüm çalışması yaptı. 

Zeki Çağlar Namlı 1981 yılında Trabzonda doğdu.2000 yılında başladığı telli enstrumanlar için doğal stereo buluşunu ise 2002 yılında tamamladı ve patentini aldı. Doğal stereo bağlama ve gitar olarak iki enstrumana uyguladığı bu sistem ile enstrumanlar doğal olarak stereo duyulabilmekte, iki taraflı çalınabilmekte, oktav genişlemekte, yeni bir çalım ve enstrumanla müzik yapma tekniği ortaya çıkmaktaydı. 2006 yılında çoğunlukla kendi enstrumantal bestelerinden oluşan ilk albümü la lune yayınlandı. Albümdeki besteleri kısa zaman içerisinde bir çok uluslararası radyoda çalınmaya başlarken, bir bestesinde kullandığı doğal stereo bağlama da farklı dallarda oluşan yenilikçi enstruman kataloglarına girdi. Bu yıllarda farklı tarzlardaki bir çok sanatçının albüm ve konserlerine eşlik etti, kısa süreli ortak çalışmalarda yer aldı. 

Bu çalışmalarından çoğu completion albümlere girdi. Bunlardan biri Homegrown İstanbul albümünün girişinde yer alan, Senden Sonra isimli bestesidir. 2010 yılında basgitarın özel isimlerinden biri olan Dominique Di Piazza ile düet albümü yayınlandı. İki usta sanatçı Emre Karabulut ve Zeki Çağlar Namlı, ELEMENT albümünde özgün acoustic guitar ve bağlama stilleriyle dinleyicilere kendilerine ait bestelerden oluşan eşsiz bir Jazz müzik keyfi sunmakta. 

Albüm İçeriği
1. Rüya
2. Son 
3. Element 
4. Yol 
5. Sus 4 
6. İsimler 
Tiyatrosu 
7. Araf 
8. Canım Kızım 
9. Nereye