info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.4551
Dolar Satış
:
32.5136
Euro Alış
:
34.6559
Euro Satış
:
34.7183
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Splendor in the Grass
Sanatçı
Pink Martini
Yapım
2009
Dünyanın en çok sevdiği `küçük orkestra`lardan biri olan Pink Martini`nin dördüncü albümü Splendor in the Grass dokuz yeni parça ve unutulmaz dört cover`la geliyor. 

Tıpkı daha öncekiler gibi bu albüm de çokdilli bir özellik gösteriyor ve İtalyan pop`undan, bir Meksika ranchera`sına, eski bir Amerikan klasiğinden, bir Napoliten`e kadar farklı kültürleri ve tarzları temsil eden parçaları bir araya getiriyor. Gündelik hayatın izlerini taşıyan temalar içeren Splendor in the Grass`ın en özel şarkılardan biri, Meksika`nın efsane isimlerinden Frida Kahlo`ya olan aşkıyla tanınan Chavela Vargas ile kaydedilmiş. 

Topluluk bugün 90 yaşında olan Vargas ile Agustin Lara`nın eski bir şarkısı olan "Piensa En Mi" `yi coverlamış. Grubun muhteşem sesli solisti China Forbes ise bu albümde , Joe Raposo`nun ünlü parçası Sing`i farklı dillerde seslendirerek albüme kendine has rengini katmış. Ayrıca Peter Sellers`in unutulmaz filmi The Party`de sitar sololarını bizzat seslendirdiği, orijinali ünlü şov yıldızı Rafaella Cara`ya ait Tuca Tuca albümün diğer sürprizlerinden biri. 

Bu kadarla da bitmiyor ve 70`lerin rock kültürüne en çok sahip çıkan gruplardan biri olan Dandy Warhols gitaristi Courtney Taylor`ın Splendor in the Grass`de karşımıza çıkması bu albümü tüm müzikseverler için olmazsa olmaz hale getiriyor. 

Albüm İçeriği 
1. Ninna Nanna 
2. Ohayoo Ohio 
3. Splendor in the Grass 
4. Où est ma tête? 
5. And Then You`re Gone 
6. But Now I`m Back
7. Sunday Table 
8. Over the Valley 
9. Tuca Tuca 
10. Bitty Boppy Betty 
11. Sing 
12. Piensa en mi 
13. New Amsterdam 
14. Ninna Nanna reprise