info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
19.0223
Dolar Satış
:
19.0566
Euro Alış
:
20.7220
Euro Satış
:
20.7593
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Nostaljik 45likler -1
Sanatçı
Various Artists
Yapım
2017
Birlikte Büyüdüğümüz Unutulmayan Şarkılar... 

`Nostaljik 45likler" serisinin ilk albümünde, Türk Pop Müziği Aranjman Dönemine yön veren 18 orijinal şarkı bir araya geliyor... 
Albümün açılışı Marc Aryan`ın en çok tanınan şarkılarından "Volage Volage" ile yapılıyor. 70`li yıllarda Şenay`ın sesinden tanıdığımız ve yıllardır güncelliğini koruyan "Hayat Bayram Olsa" ve "Sev Kardeşim" isimli şarkıların orijinal versiyonları Obecanje ve V`eshuv Itchem bu albümde yer alıyor. Türk Pop Müziği`nin başlangıcı olarak kabul edilen ve Fecri Ebcioğlu`nun "Bak bir varmış bir yokmuş" adıyla Türkçe`ye kazandırdığı "C`est Ecrit Dans Le Ciel" başta olmak üzere birçok özel kayıt bulunuyor. 

Ferdi Özbeğen`in sesinden ünlenen ve yıllardır birçok sanatçı tarafından seslendirilen şarkıların orijinal düzenlemeleri de bu albümde; Los Ejes de Mi Carreta (Gülmek için yaratılmış), Cenizas (Özlenen Sevgiliye) ve Face a Face (Söyleyemedim). Gönül Turgut`un yorumuyla tanıdığımız Peppino Gagliardi şarkısı Innamorrarmi di te (Telefondayım yine), Hümeyra ile bütünleşen "Sessiz Gemi"nin orijinal Fransızca versiyonu Sans Toi Je Suis Seul, Füsun Önal`ın sesinden "Senden Başka" olarak bildiğimiz "Milisse Mou" ve Özdemir Erdoğan`ın seslendirdiği "Keman Öğretmeni"nin İtalyanca versiyonu "Il Maestro di Violino" Domenico Modugno yorumuyla dinleyicilere ulaşıyor. 

"Nostaljik 45likler" serisi, müzik arşivine önem veren ve eksiklerini tamamlamak isteyenler için uygun satış fiyatıyla da dikkat çekeceğe benziyor.

Albüm İçeriği 

1. Marc Aryan / Volage Volage 
2. Domenico Modugno / Il Maestro di Violino 
3. Christian De la Grange / Sans Toi Je Suis Seul 
4. Jean François Michael / Adieu Jolie Candy
5. Jose Feliciano / Rain
6. Agustin Alvaro / Los Ejes de Mi Carreta 
7. Luigi Tenco / Ho Capito Che Ti Amo 
8. Ilanit / Ve`Shuv Itchem 
9. Felipe Girard / C`est Ecrit Dans Le Ciel 
10. Aella Maris / Milisse Mou 
11. Ljupka Dimitrovska / Obecanje 
12. Iva Zanicchi / Zingara 
13. Adrian Angulo / Cenizas 
14. Peppino Gagliardi / Innamorarmi Di Te
15. Linda de Suza / Face A Face 
16. George Mitchell / My Boy 
17. Sergio Endrigo / Canzone Per Te 
18. Carmen Sevilla / El Cordobés