info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
30.8388
Dolar Satış
:
30.8944
Euro Alış
:
33.2640
Euro Satış
:
33.3239
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Mürekkep
Sanatçı
Sıla
Yapım
2016 - Türkiye
Türk pop müziğinin en güçlü seslerinden Sıla`nın "Mürekkep" isimli 2016 yeni albümü 

 Albümdeki Şarkıların Listesi 

1 - Lacivert (Öndeyiş) 
2 - Ziyan 
3 - Can Dostum (Mürekkep) 
4 - Engerek 
5 - Afitap 
6 - Müstehcen 
7 - Yan Benimle 
8 - Bırak 
9 - Münferit 
10 - Kurşun 
11 - Günaydın Sevgilim 
12 - Engerek (Bedük Remix) 

 Sıla Gençoğlu`nun 2 yıl aranın ardından yayımladığı altıncı stüdyo albümü. Albümdeki şarkıların yazım aşamasına "Yeni Ay" albümü çıktıktan hemen sonra başlandı. Şarkıların hazırlanma süreci yaklaşık 2 yıl sürdü. Stüdyo aşaması ise 6 ay gibi bir süreçte tamamlandı. Albümdeki tüm şarkı sözleri Sıla Gençoğlu`na ait. Besteler Efe Bahadır ve Sıla imzası taşımakta. 

Bahadır`ın yanı sıra Fatih Ahıskalı`nın da bestesi bulunmakta. Ayrıca "Engerek" şarkısının Bedük versiyonlu remiksi albümde yer aldı. Şarkıların düzenlemelerini ise İskender Paydaş, Efe Bahadır, Ozan Bayraşa ve Fatih Ahıskalı üstlendi. Sıla, albümün hazırlık sürecini şöyle açıkladı: "Albümün bir kısmını kendi stüdyomuzda, bir kısmını Atina’da hazırladık. Bir kısmı İskender Paydaş’ın stüdyosunda bir kısmıda Ozan Bayraşa’nın stüdyosunda hazırlandı. Stüdyo aşaması uzun bir süreçti. Şarkıların yazım aşaması zaten "Yeni Ay" albümünü çıkardığımızdan sonra başladığımız bir dönemdi. Biz ekip olarak stüdyoda fazla vakit geçirmeyi seviyoruz. 

Çünkü birden farklı fikirler, değişiklikler doğabiliyor. İçimize sinmeden stüdyodan çıkmıyoruz. Her şey tamamlanıyor ve evet oldu dedikten sonra stüdyo aşamasını tamamlamış oluyoruz." dedi. Kayıtların mixleri Arzu Alsan, Alp Turaç ve Dimitris Mourras`a ait. Mastering de Sterling Sound`ta Steve Fallone tarafından yapıldı. Albümünün fotoğrafları Emre Ünal tarafından çekildi. Kıyafetler ise Cengiz Abazoğlu tarafından hazırlandı.