info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1209
Dolar Satış
:
32.1788
Euro Alış
:
34.8394
Euro Satış
:
34.9022
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Aura
Sanatçı
Norm Ender
Yapım
2017 - Türkiye
Türkçe Rap Müziğin Öncülerinden Norm Ender, Yeni Albümü “AURA” ile Geri Dönüyor! 

Lirikal ustalığı ve stiliyle Türkçe Rap müziğin en önemli isimlerinden olan Norm Ender’in , EMI – Universal Müzik Türkiye etiketiyle yayınlanacak albümü “AURA” 3 Şubat’ta tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda karşınızda! 
Bir rap albümü olmasının yanı sıra içinde barındırdığı müzikal öğelerle her müzik zevkinden kişiye hitap eden “AURA”daki tüm şarkıların söz, müzik ve aranjesi Norm Ender’e ait. Hayranları tarafından heyecanla beklenen albümü için uzun bir stüdyo sürecinden geçen Norm Ender, sosyal medyada yayınladığı eserleriyle milyonlarca dinleyiciye ulaşmayı başarmıştı. 

Kayıtları Kaya Müzik Stüdyosu ve Stüdyo Lonca’da gerçekleştirilen albümde canlı enstrümanlar da kullanıldı. Albümdeki ‘Yarem’, ‘Kaktüs’ ve ‘Avare’ şarkılarının yaylı kayıtlarında ünlü yaylı orkestrası İstanbul Strings yer aldı. Albümde Aşık Veysel’in ‘Kara Toprak’ eserinin sample’landığı bir parça da yer alıyor. 

Kayıtlarını Utku Ünsal’ın üstlendiği albümün mix’lerini Murat Bulut yaparken, mastering ise Emre Kıral’a ait. Albümden yayınlanacak ilk single ‘Deli’ için çekilen videonun yönetmen koltuğunda Dağhan İş oturuyor. Çekimleri Haydarpaşa Tren Garı’nda gerçekleştirilen ‘Deli’de, Norm Ender’e kalabalık bir cast ekibinin eşlik etmesinin yanı sıra profesyonel bir dansçı grubu da videoda yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel’in üstlendiği videoda styling sorumluluğu Gizem Öztulca’ya ait. Norm Ender’in geri dönüş hikayesini anlatan bu muhteşem şarkının videosu 27 Ocak’ta müzikseverlerle buluşacak. İşte “AURA”da bulunan tüm şarkılar; 

1. Benim Stilim 
2. Deli 
3. Sonumu Görüyorum 
4. Kara Toprak 
5. Yarem 
6. Kaktüs 
7. Avare 
8. Kezban 
9. O Zaman Dans