info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
27.3752
Dolar Satış
:
27.4245
Euro Alış
:
28.8083
Euro Satış
:
28.8602
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Solmayan Şarkılar
Sanatçı
Cem Adrian
Yapım
2021 - Türkiye
Solmayan Şarkılar - Cem Adrian 

Türk Sanat Müziği’ne Cem Adrian Dokunuşu 
Cem Adrian`ın Türk Sanat Müziği Albümü “Solmayan Şarkılar” Çıkıyor. Kendine has duruşu ve güçlü yorumuyla müzik dünyasının en özel isimlerinden olan Cem Adrian, Türk Sanat Müziği’nin hafızalara yer etmiş birbirinden güzel eserlerini seslendirdiği yeni albümü “Solmayan Şarkılar”ı, Sony Music Türkiye etiketiyle dinleyicilerle buluşturuyor. 

Müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan ve kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian, sadece çok renkli sesi değil, çok renkli müziği ile yorumcu, besteci ve söz yazarı olarak müziğin çok farklı dallarında çok farklı eserlere imza atıyor. Müzik kariyerinde 15 yılı geride bırakan Cem Adrian “Solmayan Şarkılar” albümüyle müziğin farklı dallarına gösterdiği değeri de gözler önüne seriyor. 

Türk Sanat Müziği’nin 10 kült eserinin, Cem Adrian düzenlemesi ve yorumuyla yer aldığı albümün çıkış şarkısı; sözleri Orhan Seyfi Orhon, bestesi ise Yusuf Nalkesen’e ait olan “Veda Busesi”. “Solmayan Şarkılar”ın ilk video klibi de “Veda Busesi”ne Mustafa Özen yönetmenliğinde çekildi. ‘’Elbet Bir Gün Buluşacağız’’, “Duydum Ki Unutmuşsun”, ‘’Nasıl Geçti Habersiz’’, ‘’İntizar’’, ‘’Kalbimi Kıra Kıra’’, ‘’Kulakların Çınlasın’’, ‘’Senede Bir Gün’’, ‘’Kader Diyemezsin’’ ve ‘’Kıskanırım Seni Ben’’ eserleri de Cem Adrian’ın eşsiz yorumu ve incelikli düzenlemeleriyle bu arşivlik albümde yer alıyor.
 

Parça Listesi 
1.Duydum Ki Unutmuşsun 
2.Elbet Bir Gün Buluşacağız 
3.Veda Busesi 
4.Nasıl Geçti Habersiz 
5.İntizar 
6.Kalbimi Kıra Kıra 
7.Kulakların Çınlasın 
8.Senede Bir Gün 
9.Kader Diyemezsin 
10.Kıskanırım Seni Ben