info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5096
Dolar Satış
:
32.5682
Euro Alış
:
34.6254
Euro Satış
:
34.6878
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Bir Sevgi İstiyorum
Sanatçı
Coşkun Demir
Yapım
2016 - Türkiye
Mükemmel sesi ve yumuşak yorumuyla Türk Pop Müziğine ismini altın harflerle yazdırmış olan usta sanatçı, ikinci Türk Sanat Müziği içerikli albümünde, klasik eserleri müthiş bir başarıyla seslendirerek, hem pop müziğinin yüzünü güldürüyor hem de Türk Sanat Müziği tutkunlarına keyifli anlar yaşatıyor.

45'likler deyince ilk akla gelen sanatçılardan biri olan Coşkun Demir'in en önemli özelliklerinden biri olarak pop müziğindeki yozlaşmaya hiç taviz vermemesi sayılır. Onun bu özelliği daha önce yapmış olduğu Türk Sanat Müziği albümünde de dikkat çekmiştir. Bu özellikleriyle sanatçı son çalışmasında, Türk Sanat Müziğinin en kıymetli eserlerinden oluşturduğu repertuvarını pop müziğinin olabilecek en dengeli hali ile düzenlemiş, yumuşak ve içli yorumuyla şarkıların hakkını en güzel şekilde vererek, eski sevdaların özlemini çekenlere şimdiden mükemmel bir hediye sunmuştur. 

Albümde Yusuf Nalkesen'den, Yesari Asım Arsoy'a uzanan tanınmış bestecilerin şarkıları, pop müziğinin potasında, olabilecek en güzel kıvamda değerlendirilmiştir. Genç aranjör Ozan Sarıboğa'nın dünya müziği ile, Türk Müziğini kusursuz birleştirmesi ve sanatçının yorumuyla bir başucu albümü ortaya konmuştur. 

Baştan sona büyük bir keyif içinde dinlenen albüm, kulaklarımızda yer etmiş klasik şarkıları ilk kez duyuyormuş hissini yaşatıyor. Bu dengenin sağlanmasının sırrı, yılların birikiminden bir şey kaybetmeyip, eskiye güncellik kazandırabilme yeteneğidir. Bu yüzden yalnızca sesi ve yorumuyla kulaklarımızda müstesna yerini koruyan sanatçı 'Bir Sevgi İstiyorum' albümü ile de Pop Müzik tarihine harika bir kilometre taşı daha hediye etmiş oluyor. 

Ülkemizin içinden geçmekte olduğu zor günlerin,eskilerde kalmış, naiflik, sevgi, saygı ve incelikle aşılacağına inanan sanatçı , sevginin herşeyi çözeceğine büyük bir inançla sarılıyor, ve bu yüzden albümün adını 'Bir Sevgi İstiyorum' koyuyor. 

 Albüm İçeriği 
1. Süzül Güzel Süzül De Gel 
2. Dua 
3. Böyle Bir Kara Sevda 
4. Bir Sevgi İstiyorum 
5. Gözleri Aşka Gülen 
6. Avuçlarımda Hala Sıcaklığın Var 
7. Aklımda Sen Fikrimde Sen 
8. İnleyen Nağmeler 
9. Çatılmış Kaşlarınla 
10. Seninle Bir Sonbahar 
11. Gizli Aşk Bu 
12. Perişan Saçların